امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65120
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، سید محمدرضا سیدحسینی، پیش از ظهر امروز در نشست خبری با موضوع تبیین برنامه‌های ستاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، سید محمدرضا سیدحسینی، پیش از ظهر امروز در نشست خبری با موضوع تبیین برنامه‌های ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اظهار داشت: استان یزد طی چند سال گذشته به کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است در حالی که پیش از آن به یزد تنها به عنوان یک مسیر عبوری برای رسیدن به استان‌های جنوبی نگاه می‌شد.

وی با بیان اینکه یزد اکنون خود به یک استان مقصد گردشگری تبدیل شده است، عنوان کرد: اکنون می‌توان یزد را یکی از استان‌های گردشگرپذیر به ویژه در ایام تعطیلات نوروز خواند و جرأت می‌توان گفت که یزد در این ایام به استان‌هایی نظیر فارس و اصفهان، طعنه می‌زند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد همچنین با اشاره به اینکه از هم‌اکنون ظرفیت هتل‌های یزد تکمیل شده و حتی برای بعد از تعطیلات نیز رزرو هتل‌ها انجام شده است، بیان کرد: در حال حاضر حداقل ماندگاری در یزد دو شب شده و این امر برای استان یزد فرصت است.

وی در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در مورد ناتمام ماندن برخی پروژه‌های عمرانی شهری در مسیرهای پرتردد شهر یزد با توجه به نزدیک شدن ورود مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: پروژه‌های عمرانی در همه شهرها وجود دارد و به طور قطع، پروژه‌های عظیم عمرانی، کمتر زمان‌بندی یک ساله دارند و به طور عمده 18 ماه تا دو سال برای ساخت آنها زمان برده می‌شود.

سیدحسینی با اشاره به پروژه زیرگذر سه راه حکیمیان عنوان کرد: شهرداری تلاش خود را به کار گرفته تا این پروژه را تا پایان سال ساماندهی کند اما به رغم کار و تلاش شبانه‌روزی، به دلیل حجم بالای تاسیسات موجود در این منطقه، زمان بسیار طولانی شد.

وی تصریح کرد: البته جابه‌جایی تاسیسات در حال حاضر به اتمام رسیده و روگذر این پروژه به اتمام رسیده و به نظر می‌رسد شهرداری بتواند این پروژه را اوایل سال آینده مورد بهره‌برداری قرار دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط و ویژگی‌های استان یزد و تاثیر آن در گردشگرپذیری این استان اظهار داشت: بافت تاریخی، آثار طبیعی و تاریخی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و ... همه از عوامل جذب گردشگران به این استان یزد.

وی در پاسخ به خبرنگاری در مورد لزوم ساماندهی بافت تاریخی یزد و خارج کردن آن از موقعیت فعلی تصریح کرد: میراث فرهنگی به ویژه بافت تاریخی برای یزد یک فرصت است و نگاه تهدیدگونه به آن، غلط و بسیار خطرناک است.

سیدحسینی عنوان کرد: سرانه خدماتی که به خارج از بافت تاریخی ارائه می‌شود اگر به داخل بافت تاریخی نیز آورده شود، آنگاه پویایی و زندگی دوباره به بافت تاریخی باز خواهد گشت و دیگر شاهد نابسامانی‌های این بافت نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه چون همیشه با نگاه تهدید به بافت تاریخی نگاه شده، مشکلات آن نیز حل نشده در حالی باید برای ساماندهی بافت تاریخی، راهکار ارائه داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تاکید کرد: اگر دو پاسگاه در بافت تاریخی وجود داشته باشد، معلوم است که سارقان و قاچاقچیان و معتادان، در این منطقه احساس امنیت نمی‌کنند و آن را پاتوق خود قرار نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید تمام فرصت‌هایی که به مردم در خارج از بافت تاریخی داده می‌شود،‌در داخل بافت نیز داده شود که اگر چنین شود، دیگر کمتر کسی تمایل به خروج از بافت تاریخی را دارد.

سیدحسینی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از حمایت سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در بافت تاریخی یزد خبر داد و تاکید کرد: هر نوع سرمایه‌گذاری که با بافت تاریخی هم‌خوانی داشته باشد، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/2464/ط40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها