امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65141
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «صالح زیدان»، عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین و مسئول آن در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «صالح زیدان»، عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین و مسئول آن در نوار غزه هشدار داد، میانجی آمریکایی تلاش دارد، طرح‌های سازش خود را بر طرف فلسطینی تحمیل کند و این نیاز به تجدید نظر جدی در خط مشی مذاکره و گفت‌وگو را طلب می‌کند.

زیدان این سخنان را در همایشی که جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین روز گذشته در ورزشگاه بارسلون در غرب شهر غزه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس این جبهه برگزار کرده بود، ایراد کرد.

وی تاکید کرد که طرح‌های وزیر خارجه آمریکا با ابهامات ویرانگر بسیاری همراه است که به منافع و حقوق ملی و مشروع فلسطینیان ضربه می‌زند و چیزی جز وعده و عید برای فلسطینیان را به همراه ندارد، در حالی‌که هرآنچه اسرائیل خواهان آن است، را در اختیارش قرار می‌دهد.

زیدان افزود: طرح‌های جان کری در بطن خود تسویه قضیه فلسطینی را نه تنها با نادیده گرفتن حق بازگشت آوارگان دارد، بلکه ضررها و آسیب‌هایی را به حق و حقوق مشروع ملت فلسطین در اراضی 48 می‌زند و ما را تبدیل به بیگانگانی در وطن خود می‌کند.

وی تاکید کرد که چارچوب توافق ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه آمریکا نمی‌تواند، طرحی برای سازش باشد، بلکه باید آن را طرحی سیاسی تلقی کرد که زمینه را برای ادامه مذاکرات هموار می‌کند و سقف مطالبات طرف فلسطینی را در مذاکرات پایین می‌آورد و ما در این خصوص تجارب تلخی از مذاکرات سازش و راه حل‌های انتقالی داریم.

زیدان هشدار داد: این پنجمین چارچوب توافق یا راه حل انتقالی طی 21 سال گذشته از روند مذاکرات بی‌نتیجه است و ما به خوبی می‌دانیم که نتیجه‌ای برای طرف فلسطینی به همراه ندارد، در حالی‌که تمام دربها به روی طرف اسرائیلی باز است و شاهد این مدعی افزایش جمعیت شهرک نشینان صهیونیستی در کرانه باختری از 97 هزار نفر در سال 1993 به 700 هزار نفر در سال جاری است و در طرح‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است، این تعداد به یک میلیون جمعیت شهرک نشین صهیونیست برسد.

وی تاکید کرد که ملت فلسطین از قبل این مذاکرات زیان‌های بسیاری می‌بیند و بسیاری از چیزها را از دست می‌دهد، چون رژیم صهیونیستی از این مذاکرات برای خلق واقعیت‌ها و حقایق جدید در زمین با ادامه روند یهودی سازی و شهرک سازی و تشدید آن و سیاست آواره کردن فلسطینیان و پاکسازی نژادی به ویژه در قدس اشغالی و تجاوز به نوار غزه ادامه می‌دهد.

زیدان در ادامه تاکیدات خود گفت که مسئله آوارگان فلسطینی تنها با اجرای قطعنامه 194 یعنی بازگشت به کشوری که از آن رانده شدند و دادن غرامت به آنها حل نمی‌شود، در اینجا این سوال مطرح است که چرا فلسطینیان اجازه ندارند، بگویند که من از اهالی صفد یا عکا و یا یافا هستم و می‌خواهم به آنجا باز گردم، در حالی که نتانیاهو می‌تواند ادعا کند که الخلیل و بیت ایل بخشی از سرزمین اسرائیل و از آن یهود است.

وی نوار غزه را به دلیل محاصره اعمال شده از سوی رژیم صهیونیستی زندان بزرگی تشبیه کرد و به فقر و بیکاری حاکم بر این نقطه از کره خالی اشاره کرد که سر به فلک می‌کشد و این جدای از مشکلات بهداشتی و درمانی و خدماتی جدی است که در آن به چشم می‌خورد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها