امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6515
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۵۵
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه‌ دائمی مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی، برگزیدگان پنجمین مسابقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه‌ دائمی مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی، برگزیدگان پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت سین با داوری سیف‌الله صمدیان، افشین شاهرودی و محمدمهدی رحیمیان و با حمایت انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان در دو بخش آزاد و ویژه انجام شد.

محمدصالح حجت الاسلامی دبیر پنجمین مسابقه عکاسی سفره‌های هفت‌سین درباره داوری این دوره گفت: در این دوره از مسابقه عکاسی سفره‌های هفت سین، قریب 400 هنرمند در این دوره شرکت کرده اند و نزدیک به 2 هزار اثر به دبیرخانه ارسال شده که پس از انتخاب اولیه و حذف مواردی که به لحاظ موضوعی و یا کیفی فاقد شرایط بودند، 1400 اثر از 232 هنرمند به جلسه داوری راه یافت.

وی بیان کرد: طبق نظر داوران، از آنجایی که ارسال و دسته بندی آثار توسط شرکت کنندگان در بخش آزاد و ویژه با دقت انجام نشده بود و اثری قابل توجه در بخش ویژه وجود نداشت، این دو بخش در هم ادغام شد.

حجت الاسلامی تصریح کرد: بنابراین آثار این دو بخش در یک بخش مورد داوری قرار گرفت و جوایز بخش ویژه به دو عکاس دیگر تعلق گرفت؛ به این معنی که 3 عکاس به عنوان برتر، یک عکاس رتبه دوم، یک عکاس رتبه سوم و 2 عکاس نیز مورد تقدیر قرار می گیرند.

دبیر این دوره از مسابقات اضافه کرد: با توجه به بالا بودن سطح جشنواره به لحاظ کیفی و کمّی در این دوره، تعداد آثار نمایشگاه با نظر داوران به 45 اثر رسید.
آثار برتر و تقدیری عبارتند از:

نشاط سیفی، سیدمدیار شجاعی فر و حسین کنتی به عنوان عکاسان برتر انتخاب شدند که به هر کدام از این عکاسان، 10 میلیون ریال جایزه نقدی و تندیس جشنواره تعلق می گیرد.

داوود کهن ترابی به عنوان رتبه دوم، مبلغ 8 میلیون ریال و تندیس جشنواره و غلامرضا یزدانی به عنوان رتبه سوم، مبلغ 6 میلیون ریال جایزه نقدی و تندیس جشنواره را دریافت می کنند.

آثار سیدحسین چراغی آقا و مهدی حسینی نیز به عنوان عکس‌های تقدیری انتخاب شدند که لوح تقدیر و حق التصویر به آنها اهدا می شود.

اسامی عکاسان راه‌یافته به نمایشگاه نیز به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

داوود کهن ترابی (3 عکس)، پروانه حسینی (2 عکس)، جاوید خدمتی (2 عکس)، هاشم شاکری (2 عکس)، علی فرشادمهر (2 عکس)، احسان کمالی (2 عکس)، نعمت الله معینی امین (2 عکس)، رضا نظام دوست (2 عکس) و فرزاد آرین نژاد، حسین اسماعیلی، امین بحرایی، مرضیه حیدر زاده اقدم، علیرضا رحمانی، احمد صالحی، مهدی عباسی، مهدی عقیقی، جمشید فرجوندفردا، آزاده فضلی، احمدرضا کریمی، مهدی کهن ترابی، اسماعیل گلرخ، حمیده مجیدی، منصوره معتمدی، حسین نیک مهر، زهره ولی پور، مهدی هادی پور و غلامرضا یزدانی هر کدام با یک عکس به نمایشگاه راه یافتند.

بر این اساس، به تمام عکس‌های راه‌یافته به نمایشگاه، گواهی شرکت و مبلغ 700 هزار ریال حق التصویر تعلق خواهد گرفت.

نمایشگاه آثار برگزیده و راه یافته به نمایشگاه این دوره از مسابقات در محل نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو دایر خواهد شد که تاریخ دقیق برگزاری آن متعاقبا اعلام می‌شود.

کلیه هنرمندان برگزیده و تقدیری در پنجمین مسابقه سفره هفت سین، ملزم به ارسال فایل اصلی عکس خود، حداکثر تا یک هفته آینده هستند و در غیر این صورت عکس آنها از نمایشگاه حذف خواهد شد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها