امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65154
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 46
«روح‎الله سمون» سخنگوی والی پکتیا در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل گفت: چالش اصلی انتخابات موضوع امنیت است ...

«روح‎الله سمون» سخنگوی والی پکتیا در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل گفت: چالش اصلی انتخابات موضوع امنیت است و بایستی گفت که هیچگونه نگرانی از این بابت در این ولایت وجود ندارد.

سمون افزود: ولایت پکتیا با توجه به اینکه یکی از ولایت‎های مرزی افغانستان با پاکستان است، اما امنیت در این ولایت برای برگزاری انتخابات و رقابت‌های انتخاباتی بهتر از دیگر ولایت‎های همجوار با پاکستان است.

وی در ادامه گفت که ولایت پکتیا تاکنون هیچ‎گونه شاهد ناامنی و یا حمله انتحاری پس از آغاز مبارزات انتخاباتی نبوده است.

وی تأکید کرد: ولایت پکتیا با داشتن 14 منطقه، هیچ‎گونه ناامنی در آن وجود نداشته و پیش از برگزاری انتخابات امنیت تمام این ولایت تأمین شده بود.

سخنگوی والی پکتیا در ادامه به نیروهای امنیتی این ولایت اشاره کرد و گفت که مسئولان امنیتی این ولایت نیروهای کافی برای تأمین امنیت در انتخابات را دارند.

وی افزود که این نیروها می‎توانند امنیت تمام ولایت پکتیا را در روزهای رقابت‌های انتخاباتی و در روز انتخابات تأمین کرده و از نفوذ تروریست‌ها در آن جلوگیری کنند.

وی یکی دیگر از علل تأمین امنیت در این ولایت را همکاری ساکنان این ولایت با مسئولان امنیتی عنوان کرد و گفت که مردم این ولایت به شکل قبیله‎ای زندگی کرده و از تمام گفته‎های بزرگ قومی خود پیروی می‎کنند.

فعالیت انتخاباتی گسترده 4 نامزد انتخابات در ولایت پکتیا

سمون در ادامه به حضور تیم‎های انتخاباتی در ولایت پکتیا اشاره کرد و گفت که برخی از تیم‎های انتخاباتی پس از آغاز مبارزات انتخاباتی در این ولایت به طور گسترده فعال شده‎اند.

وی افزود که تاکنون 4 تیم انتخاباتی مربوط به «عبدالله عبدالله»، «زلمی رسول»، «عبدالرب رسول سیاف» و «اشرف غنی احمدزی»، فعالیت‌های انتخاباتی خود را در این ولایت آغاز کرده‌اند.

به گفته او، این تیم‎های انتخاباتی در هماهنگی مقام‎های این ولایت دست به کار شده و از آنجایی که معلوم می‎شود در رقابت تنگاتنگی با همدیگر قرار دارند.

سخنگوی والی پکتیا در ادامه تصریح کرد که چند تیم انتخاباتی مربوط به دیگر نامزدها نیز در این اواخر با مقام‎های این ولایت هماهنگی کرده و قرار است آن‎ها در آینده نزدیک دفاتر انتخاباتی خود را در این ولایت افتتاح کنند.

فعالیت کمیسیون مستقل انتخابات با استقبال مردم روبرو شده است

سمون در ادامه به استقبال مردم از تیم‎های انتخاباتی و مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت پکتیا اشاره کرد و گفت که حضور مردم در این راستاها پر رنگ است.

وی افزود: مردم ولایت پکتیا در این دور رقابت‌های انتخاباتی همواره با تیم‎های انتخاباتی همکار بوده و برخی از اقوام از نامزدهای مورد نظر خود حمایت می‎کنند.

سمون در ادامه گفت که فعالیت مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز با استقبال ساکنان ولایت پکتیا روبرو شده و به همین صورت اکثر ساکنان ولایت، کارت‎های رأی‎دهی اخذ کرده‎اند.

سخنگوی والی پکتیا در پایان خاطرنشان کرد که قرار است کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان 142 مرکز رأی‎دهی را در این ولایت در روز برگزاری انتخابات راه اندازی کند.

وی در این مورد افزود: هیچ‎گونه تهدید امنیتی تاکنون فرا روی مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات و تیم‎های انتخابات قرار نگرفته است.

بر اساس تقویم از پیش تعیین شده کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی این کشور در تاریخ 16 فروردین سال آینده میان 11 نامزد برگزار شود.

ناامنی، سرمای هوا و مداخله کشورهای غربی بزرگترین چالش فرا روی انتخابات سال آینده افغانستان بر شمرده می‎شوند، اما ولایت پکتیا با توحه به موقعیت جغرافیایی خود از جمله ولایت‎های گرم سیر افغانستان به شمار رفته و سرمای هوا نمی‎تواند در آن چالشی جدی به حساب رود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها