امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65166
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اشرف غنی احمدزی، نامزد ریاست جمهوری افغانستان امروز (یکشنبه) در مراسم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اشرف غنی احمدزی، نامزد ریاست جمهوری افغانستان امروز (یکشنبه) در مراسم گردهمایی انتخاباتی خود گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان وحدت ملی را در این کشور نهادینه خواهد کرد.

احمدزی افزود: هیچ افغانی نسبت به افغان دیگر برتری ندارد و تمام آن‎ها از حقوق مساوی برخوردار است.

به باور وی، دولت آینده افغانستان تمام ملت افغانستان را به یک چشم دیده و زمینه پیشرفت را در تمام نقاط این کشور مساعد کند.

این نامزد ریاست جمهوری افغانستان گفت که وی در میان تمام اقوام افغانستان بوده و نظریات این اقوام را در مورد وحدت ملی دارد.

به گفته وی، تمام اقوام افغانستان خواستار به میان آمدن وحدت ملی در افغانستان بوده و هیچ‎گاه نمی‎خواهند در وطن آن‎ها جنگ و ناامنی وجود داشته باشد.

احمدزی در ادامه گفت: من در 34 ولایت افغانستان در جریان وظیفه خود سفر کرده‎ام و تمام ولایت‎های افغانستان را به طور یکسان دوست دارم.

وی در مورد علت سفر خود به تمام ولایت‎های افغانستان تصریح کرد: من هر بار در هر ولایت افغانستان که می‎رفتم به این باور بودم که در خانه خودم می‎روم.

وی در ادامه گفت: تاکنون سفرهای من خالی از دستاورد نبوده است، زیرا من روحیه برادری و برابری را که میان تمام اقوام افغانستان در سراسر این کشور وجود دارد، درک کرده‎ام.

این در حالی است که کمتر از یک ماه از آغاز رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری در افغانستان می‎گذرد، اما با بر اساس گفته‎های برخی از سخنگویان ولایت‎های افغانستان تمام نامزدها دفاتر رقابت‌های انتخاباتی خود را در آن ولایت‎ها افتتاح نکرده‎اند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان در تاریخ 16 فروردین سال آینده برگزار شود،

ناامنی، سرمای هوا و مداخله کشورهای غربی مهم‎ترین چالش فراروی انتخابات برشمرده می‎شوند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها