امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65182
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نعمت الله شهرانی» مشاور رئیس جمهور افغانستان امروز در مراسم افتتاح مرکز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نعمت الله شهرانی» مشاور رئیس جمهور افغانستان امروز در مراسم افتتاح مرکز «اعتدال افغانستان» در کابل گفت که طالبان همواره در فعالیت‎های خود افراط‎گرایی را دامن‎زده و ادعای نمایندگی از اسلام را دارند.

شهرانی افزود: افراط و تفریط در اسلام حرام بوده و و اصول دین قابل تقسیم به افراط‎گرایی و تفریط‎گرایی نیست.

وی هر نوع تقسیم بندی را در دین اسلام حرام دانست و گفت که اسلام همان است که توسط پیامبر اسلام به مسلمانان معرفی شده و کتاب آن نیز قرآن کریم می‎باشد.

وی که رئیس مرکز اعتدال افغانستان نیز می‎باشد، در مورد فعالیت این مرکز گفت که فعالیت‎های این مرکز نه افراطی است و نه تفریطی خواهد بود.

به گفته وی، فعالیت‎های این مرکز بر اساس موازین تعیین شده اسلامی خواهد بود و مسئولان این مرکز نیز اقدام به امر به معروف و نهی از منکر خواهند کرد.

از سوی دیگر، «محمدشفیق صمیم» معاون تعلیمات اسلامی وزارت آموزش و پرورش افغانستان که در این مراسم حضور داشت، گفت که در این اواخر برخی از عناصر مغرض اسلام و مسلمانان را به اشکال مختلف متهم می‎سازند.

صمیم افزود: افغانستان نیز با بحران افراط و تفریط روبرو بوده و به همین علت دولت این کشور تصمیم گرفت تا مرکزی را بنام اعتدال افغانستان در خصوص از بین بردن افراط و تفریط ایجاد کند.

این در حالی است که طالبان با استفاده از نام اسلام دست به فعالیت‎های تروریستی زده و از سویی‎ دیگر خود را نمایندگان اسلام در جهان معرفی می‎کنند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها