امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65185
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر والی لوگر امروز (یکشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که نظامیان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر والی لوگر امروز (یکشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که نظامیان آمریکایی به ساختمان رادیویی محلی در منطقه محمد آغه این ولایت حمله کردند.

بر اساس این اطلاعیه، نظامیان آمریکایی پس از حمله به این ساختمان رئیس و 2 کارمند آن را با خود بردند.

در همین حال، اتحادیه خبرنگاران ولایت لوگر با انتشار اطلاعیه‎ای این حمله نظامیان آمریکایی را محکوم کرده و نوشته است که رئیس این رادیو آزاد شده است.

بر اساس اطلاعیه دفتر مطبوعاتی والی لوگر، در این حمله نظامیان آمریکایی، 40 درصد وسایل و تجهیزات این رادیو تخریب شده است.

این رادیوی محلی از 10 سال به این طرف در منطقه محمد آغه ولایت لوگر فعالیت داشت، اما این اولین بار است که مورد حمله نظامیان آمریکایی قرار می‎گیرد.

تاکنون دفتر مطبوعاتی نظامیان خارجی در این مورد اظهار نظری نکرده است و همچنین انگیزه این حمله روشن نشده است.

نظامیان خارجی خصوصاً نظامیان آمریکایی هرازگاهی دست به حمله به غیرنظامیان افغان زده و منازل مسکونی افغان‎ها را مورد بازرسی قرار می‎دهند.

نظامیان آمریکایی با حمله بر یک رادیویی محلی در ولایت لوگر نشان دادند که آن‎ها به تأسیسات افغان‎ها نیز احترام قائل نبوده و هر کاری را که بخواهند انجام می‎دهند.

قرار است نظامیان خارجی تا پایان سال 2014 میلادی همزمان با عدم امضا پیمان امنیتی کابل و واشنگتن افغانستان را به طور کامل ترک کنند.

پیمان امنیتی کابل–واشنگتن به دلیل عدم قبول پیش شرط‎های دولت افغانستان از سوی دولت آمریکا تاکنون امضا نشده است.

عدم حمله و بازرسی منازل مسکونی افغان‎ها، عدم حمله هوایی بر منازل مسکونی، برگزاری انتخابات شفاف و آغاز روند گفت‎وگوهای صلح  دولت افغانستان با طالبان از جمله پیش شرط‎های دولت افغانستان برای امضای پیمان امنیتی کابل و واشنگتن بود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها