امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65226
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی حیدری و پوسبا پرویتاساری دو عکاس ایرانی و اندونزیایی هستند که عکس‌هایشان را از دو شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی حیدری و پوسبا پرویتاساری دو عکاس ایرانی و اندونزیایی هستند که عکس‌هایشان را از دو شهر تهران و جاکارتا با عنوان «داستان دو شهر» در یک نمایشگاه مشترک به نمایش گذاشته‌اند.

این آثار شامل مضامین اجتماعی، زندگی روزمره مردم و آداب و رسوم فرهنگی دو کشور است.

این نمایشگاه به همت خبرگزاری مهر و خبرگزاری «آنتارا» اندونزی برگزار شده است که در مراسم افتتاح این نمایشگاه، سفرای تایلند، اندونزی، زیمباوه و همچنین سید مهدی خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، رضا مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر، محمد سیف الهادی مدیرعامل خبرگزاری آنتارا و مرتضی طلایی نایب رییس شورای شهر تهران حضور داشتند.

مدیرعامل خبرگزاری مهر در این مراسم به هدف از برپایی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت:‌ برپایی این نمایشگاه عکس مشترک حاصل تفاهمی در حاشیه نشست خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) بود که در استانبول برگزار شد.

مقدسی، نمایشگاه «داستان دو شهر» را شامل آداب و رسوم،‌زندگی روزمره و اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و اندونزی دانست و از ایجاد فرصت‌هایی برای نشان دادن دوستی‌های دو ملت سخن گفت.

او همچنین ابراز امیدواری کرد تا با تداوم برپایی چنین نمایشگاه‌هایی در جهت رفع تفرقه‌افکنی‌های رسانه‌های بیگانه میان کشورهای اسلامی حرکت کنیم و به ایجاد و نمایش دوستی‌های بیشتر میان این کشورهای اسلامی کمک کنیم.

محمد سیف‌الهادی مدیرعامل خبرگزاری آنتارا اندونزی هم در سخنانی به مهربانی‌های مردم ایران اشاره داشت و از تلاش کشورش برای تحکیم روابط اندونزی با ایران سخن گفت.

او این نمایشگاه را فرصتی برای آشنایی مردم دو کشور با آداب و رسوم و فرهنگ دو کشور دانست و گفت: با برپایی چنین نمایشگاه‌هایی می‌توان فرصت شناخت میان همه کشورهای اسلامی را ایجاد کرد.

مرتضی طلایی نایب رییس شورای شهر نیز در سخنان خود از لزوم تداوم این حرکت‌های فرهنگی سخن گفت.

طلایی از منطقه آسیا به عنوان مهد تمدن‌های بزرگ تاریخ بشریت یاد کرد و گفت: آینده متعلق به مردم آسیاست و تهران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام می‌تواند واسطه خوبی برای برقراری این ارتباطات فرهنگی میان کشورهای اسلامی باشد.

او همچنین از هنرمندان کشورهای مسلمان خواست تا با سفر به ایران از دیدنی‌های این کشور بازدید کنند.

مجتبی حیدری یکی از عکاسان این نمایشگاه درباره مجموعه آثارش توضیح داد: این آثار حاصل سفر 9 روزه من به اندونزی است که با توجه به فرصت کوتاهی که در اختیار داشتم مجبور به انجام کار شبانه‌روزی بودم.

حیدری به اشتراکات فرهنگی و دینی دو کشور اشاره کرد و گفت: زیبایی‌ها و اشتراکات فرهنگی و دینی میان دو کشور دیگر جایی را برای بروز اختلافات باقی نمی‌گذارد و ما در این نمایشگاه قصد داریم تا زیبایی‌های دو کشور را به نمایش بگذاریم.

در پایان این مراسم،  حاضران از نمایشگاه عکس «داستان دو شهر» بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این نمایشگاه از 11 اسفندماه تا 17 اسفند در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا ادامه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها