امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65235
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره عرضه و فروش آثار و تولیدات دانشجویان فرهنگ و هنر سراسر کشور، با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره عرضه و فروش آثار و تولیدات دانشجویان فرهنگ و هنر سراسر کشور، با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی، مشاور هنری وزیر و سرپرست موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی فرهنگ و هنر، مهدی پورعباس؛ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمع کثیری از مسئولان و هنرمندان عصر شنبه (10 اسفند ماه) در سالن مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در این مراسم «علی جنتی» گفت: با توجه به وجود جمعیت جوان دانشجویان کشور در حوزه فرهنگ و هنر به فردای روشن و غرورآفرین هنر ایرانی امیدوارم. بی گمان با دقت در تولیدات هنری فاخر کشور و آثار ماندگار هنرمندان می توان در شناسایی، پرورش و آموزش استعدادهای این افراد در دوران نوجوانی و جوانی به خوبی رصد کرد.

وی با اشاره به تلاش بی وقفه، مجاهدت و علم آموزی دانشجویان و پشتکار و دانش افزایی اساتید دانشگاه ها و دانشکده های کشور یادآور شد: بدون شک در سایه شناسایی، حمایت و پرورش استعدادهای جوانان هنرجو و دانشجویان کشور، در آینده نه چندان دور شاهد درخشش و تلالو بیشتر فرهنگ و هنرایرانی در کشور و دیگر نقاط جهان خواهیم بود.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی تصریح کرد: فرهنگ تمدن ساز و جریان ساز ایرانی در طول تاریخ توسعه فرهنگ و هنر جهان، نه تنها مورد پذیرش دوستان و دشمنان کشورمان است بلکه به عنوان شناسه بارز و صفت ممیزه ایران و ایرانی در تمام جهان شناخته می شود.

وی گفت: باید تمامی دستگاه ها و نهادهای دخیل در امر فرهنگ و هنر از هنرمندان، هنرجویان و دانشجویان رشته های مختلف هنری حمایت کنند تا در آینده نزدیک و در سایه حمایت و همراهی این جوانان شاهد شکوه هر چه بیشتر فرهنگ و هنر ایرانی در تمام جهان باشیم.

همچنین در ادامه مراسم مشاور امور هنری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های فرهنگ و هنر شناخته شده ایران در جهان گفت: جایگاه رفیع هنر ایران در جهان تصادفی نیست.

حمید شاه آبادی اظهار داشت: جمعی که اینجا حضور دارند دانشجویان پرتوانی از دانشگاه جامع علمی و کاربردی هستند که اگر نگاه مهربانه دستگاه فرهنگی کشور همراه آنان باشد بی شک توانایی اقدامات بنیادی در عرصه فرهنگ و هنر را دارا هستند.

وی با بیان اینکه جایگاه رفیع هنر ایران در جهان تصادفی نیست، افزود: اساتید ، پژوهشگران، هنرمندان و دانشجویان در طی سال ها ممارست ، آموزش و همنشینی علم و عمل پرچم افتخار آفرین ایران اسلامی را در عرصه های فرهنگی در سراسر جهان به اهتزار در آوردند.

شاه آبادی گفت: دانشجویان امروز میهمانان آینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، پس اگر حمایت از آنها به نحو مطلوب صورت گیرد، بدون شک تعامل جامعه هنرمندان با مسوولان فرهنگی کشور در آینده جهش مطلوبی خواهد داشت.

وی افزود: هنرجویان و دانشجویان امروز در حقیقت جانشینان شایسته نخبگان فرهنگی ایران هستند، پس هرچه به یاری آنها بشتابیم در حقیقت تعالی هنر ایرانی در آینده را تضمین کرده ایم.

در پایان سخنرانی شاه آبادی خبرنگاری از وی در مورد مقایسه دوران مدیریتش در معاونت هنری وزارت ارشاد و مسوئلیت فعلی اش به عنوان سرپرست مراکز آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر سراسر کشور پرسید که وی گفت: افتخارم همراهی با هنرمندان است و امروز که در محیطی دانشجویی با جوانان کشور همراه هستم، علاوه بر احساس جوانی تاکید می کنم که برای هنری فاخر نیازمند تزریق اندیشه و علم به هنرجویان هستیم.

در حاشیه این مراسم گروه های هنری متشکل از دانشجویان مراکز علمی کاربردی واحد های 4، 11، 38 و 34 فرهنگ و هنر در بخش های مختلف به هنرنمایی پرداختند.

همچنین حضور گروه موسیقی «لیان» و استقبال دانشجویان از آنها از دیگر نکات جشنواره بود.

در این مراسم پرتره علی جنتی؛ وزیر ارشاد و طراحی چهره حمید شاه آبادی و همچنین کاریکاتور رضا رفیع؛ مجری مراسم توسط دانشجویان طراحی و به آن ها اهداء شد.

در این مراسم  مسئولانی همچون علی علی‌عسگری؛ معاون توسعه و فناوری صدا و سیما، مظاهری؛ مشاور ارشد وزیر ارشاد؛ عفت شریعتی؛ مشاور وزیر ارشاد در امور بانوان، مهدی پورعباس رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی، رامین مهمانپرست، مشاور وزیر امور خارجه، عبدالحسین مختاباد؛ عضور شورای اسلامی شهر تهران، مهدی افضلی؛ مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر، اصغر امیرنیا؛ مشاور اجرایی معاونت قرآنی، رمضانعلی حیدری خلیلی؛ مشاور اجرایی سازمان سینمایی کشور، حسین سیفی؛ مدیرکل خدمات پشتیبانی وزارت ارشاد و هنرمندانی همچون اصغر همت، شکرخدا گودرزی، آرزو افشاری، انوشیروان ارجمند، فریدون شهبازیان، محمد گلریز، هادی مرزبان، حسین پارسایی، قادر آشنا، اسماعیل آذر، حسن دولت آبادی و تعدادی دیگر از هنرمندان حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار