امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6524
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۵۵
تعداد بازدید: 127
«عزت‌الله دولت‌اف» رئیس کمیسیون برگزاری مسابقات قرآن تاجیکستان به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه گفت: در مدت 2 روز ...

«عزت‌الله دولت‌اف» رئیس کمیسیون برگزاری مسابقات قرآن تاجیکستان به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه گفت: در مدت 2 روز حدود 100 نفر از سراسر تاجیکستان در چارچوب برنامه مسابقات، قابلیت‌های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی افزود: براساس شرایط تدوین‌شده، این مسابقات که به منظور توسعه آشنایی با این کتاب آسمانی و تبلیغ و ترویج هنر قرائت قرآن در میان جوانان و جامعه مسلمان تاجیکستان راه‌اندازی شده‌است، به مدت 2 روز ادامه خواهد کرد.

بنا به گفته وی، در این مسابقات که با ابتکار دانشکده اسلامی تاجیکستان در همکاری با انجمن بین‌المللی قرائت قرآن عربستان، پایگاه مستقل خبری Islamnew.tj در حال برگزاری است، افراد از 6 تا 25 ساله شرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: شخصیت‌های روحانی شناخته تاجیکستان و همچنین مهمانانی از عربستان سعودی بر این مسابقات نظارت خواهند کرد.

وی همچنین گفت: برای 20 نفر از برندگان این مسابقات جوایز نقدی پیش‌بینی شده است.

گفتنی است که در مسابقات سال گذشته که در قالب یک مسابقه منطقه‌ای و با حضور 42 قاری از جامعه کشورهای همسود برگزار شد، قاریان ممتاز پس از برنده شدن در این مسابقه، امکان حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن را پیدا کردند.

به گفته سازمان‌دهندگان مسابقات سال گذشته، اعضای هیئت داوران که عمدتاً از کشورهای عربی بودند، قاریان تاجیک را در بخش قرائت ممتاز و با دانش عالی توصیف کرده و توصیه کردند که باید در تاجیکستان برای فراگیری بیشتر قاریان محلی چنین مسابقاتی در سطح تاجیکستان راه‌اندازی شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار