امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65248
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم سهیل اسعد مدیر مراکز اسلامی در آمریکای لاتین و اسپانیا پیش از ظهر امروز در با دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم سهیل اسعد مدیر مراکز اسلامی در آمریکای لاتین و اسپانیا پیش از ظهر امروز در با دیدار آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی با بیان اینکه دین اغلب مردم در آمریکای لاتین مسیحیت است، بیان کرد: در این منطقه کاتولیک‌ها حضور پررنگی دارند و اکثریت جمعیت 600 میلیون نفری در این منطقه را مسیحیان کاتولیک تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسلمانان از 150 سال پیش به آمریکای لاتین وارد شدند، بیان کرد: مسلمانان این مناطق از کشورهای سوریه، لبنان و اردن برای اشتغال به آمریکای لاتین مهاجرت کرده‌اند.

مدیر مراکز اسلامی در آمریکای لاتین و اسپانیا بیان کرد: البته برخی از مسلمانانی که به آمریکای لاتین مهاجرت کرده‌اند ازدواج کردند و برخی دیگر به مسیحیت گرایش یافتند.

اسعد به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی بر روند تحولات کشورهای آمریکای لاتین اشاره کرد و یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام راحل روحانیونی به این منطقه اعزام شدند و به تبلیغ اسلام پرداختند.

وی با اشاره به تاسیس دانشگاه و مساجد در کشورهای آمریکای لاتین تاکید کرد: در این مراکز ترویج و تبلیغ دین اسلام با جدیت دنبال شد.

مدیر مراکز اسلامی در آمریکای لاتین و اسپانیا با اشاره به اینکه امروز کتاب‌های امام خمینی و شهید مطهری به زبان‌های مختلف ترجمه شده و در اختیار مردم این مناطق قرار گرفته است، تاکید کرد: برخی از افراد علاقمند نیز از این مناطق به ایران آمده و آموزش‌های دینی و مذهبی را فرا گرفته و سپس به کشورهای خود بازگشتند.

وی تاکید کرد: قبل از انقلاب در این مناطق فقط دو نفر می‌توانستند قرآن قرائت کنند و افرادی که حجاب داشته باشند بسیار کم بود ولی امروز شاهد هستیم که در این مناطق در 150 دانشگاه معارف دینی ارائه شده و اسلام تبلیغ می‌شود.
انتهای پیام/2258/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها