امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65250
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احمد قربانف ،سفیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احمد قربانف ،سفیر جمهوری ترکمنستان در ایران بعداز ظهر دیروز 10 اسفند با ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تهران دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، ابراهیمی ترکمان، ضمن تأکید بر تداوم همکاری‌های فرهنگی دو کشور گفت: روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان ریشه در تاریخ کهن و تمدن مشترک دو ملت دارد.
 وی در ادامه اظهار داشت: مختوم ‌قلی، شاعر بزرگ ملی و جهانی ترکمنستان در ایران به خاک سپرده شده و نیز کنفرانس بزرگداشت وی از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اردیبهشت ماه سال 93 برگزار خواهد شد، نشان از احترام ویژه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران به مردم و دولت ترکمنستان است.

ابراهیمی ترکمان افزود: امضای برنامه مبادلات فرهنگی در آینده نزدیک، مسیر همکاری‌های فرهنگی دو کشور را هموارتر می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین به وجود اندیشمندانی همچون ابوسعید ابی الخیر ، خواجه یوسف همدانی ، نجم‌الدین رازی و نجم‌الدین اکبری  اشاره کرد و از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و استانداری گلستان و دیگر نهادهای مرتبط در جهت هر چه با شکوه‌تر برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد مختوم‌قلی خبر داد.
سفیر ترکمنستان نیز ضمن تشکر از مساعدت‌ها و همکاری‌های  ابراهیمی ترکمان، به عزم جدی دولت و مردم ترکمنستان به بسط و گسترش مناسبات فرهنگی دو کشور تأکید کرد و خواستار برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم گرامیداشت دویست و نودمین سالگرد مختومقلی در شهر گنبد استان گلستان شد.

قربانف، اعزام گروه هنرمندان ترکمنی به ایران به همراه وزیر فرهنگ ترکمنستان، برگزاری نمایشگاه فرهنگی و هنری در ایام برپایی مراسم گرامیداشت سالگرد مختومقلی و حضور هیئت 65 نفره از فرهیختگان ترکمنستان جهت زیارت مزار وی را از جمله برنامه‌های این مراسم برشمرد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها