امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65258
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، از سه سال پیش و شکل‌گیری انقلاب مردم بحرین که مسجد و هیئت‌های دینی و مذهبی پایگاه اصلی بوده است، رژیم آل‌خلیفه اقدام به ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، از سه سال پیش و شکل‌گیری انقلاب مردم بحرین که مسجد و هیئت‌های دینی و مذهبی پایگاه اصلی بوده است، رژیم آل‌خلیفه اقدام به تخریب بیش از 30 مسجد کرد.

بنابر این گزارش، در چند سال اخیر مردم بحرین علاوه بر تلاش برای بازسازی برخی از این مساجد، اقدام به برگزاری نماز در مساجد تخریب شده در گرما و سرما کرده‌اند.

با این حال رژیم آل‌خلیفه نه تنها اجازه بازسازی این مساجد به جز چند عدد را نداده، بلکه زمین مساجد را به فروشگاه و پارک تفریحی تبدیل کرده است.

حال بار اوج مجدد انقلاب بحرین که در پی اقدام رژیم آل‌خلیفه در انحلال شورای اسلامی العلمائی بحرین صورت گرفته، خبرهایی از اقدام مجدد این رژیم در تخریب مسجدی دیگر منتشر شده است.

مهمترین مسجدی که خبر تخریب آن منتشر شده مسجد العسکریین در منطقه «کرزکان» است که عنوان شده دستور تخریب آن از سوی «شورای امور اسلامی»! وزارت دادگستری بحرین صادر شده است.

این در حالی است که هیئت امنای این مسجد عنوان کرده‌اند در پی مذاکرات متعددی که با دو وزارتخانه بحرینی داشته‌اند موافقت دولت با ساخت این مسجد را کسب کرده‌اند و تمام مباحث مربوط به ساخت بدون مجوز این مسجد درست نیست.

پس از صدور دستور تخریب این مسجد بود که مردم در درون و اطراف این مسجد تجمع کرده و تلاش خود برای جلوگیری از تخریب این مسجد را آغاز کردند.

شامگاه جمعه و شنبه گذشته بود که مردم در برابر این مسجد تظاهرات کردند که حجت‌الاسلام شیخ میثم السلمان، مسئول بخش آزادی‌های دینی در مرکز دیدبان حقوق بشر بحرین جمعه شب در جمع تظاهرکنندگان گفت: تمام دلایل برای تخریب 38 مسجد در بحرین تنها به یک امر اشاره دارد و آن اینکه رژیم آل‌خلیفه به دنبال تحریک احساسات مردم است.

وی با اشاره به تبدیل یک مسجد 70 ساله به پارک تفریحی و تخریب مسجد تاریخی البریغی افزود: معلوم نیست چه زمانی سلسله حملات به مساجد پایان خواهد یافت؟! این رفتارها متعلق به سنت و مردم بحرین نیست و با تاریخ آنها غریب است.

السلمان با بیان اینکه این گونه کارها تلاش برای ایجاد فتنه طائفی است، اظهار داشت: مردم علاقه‌ای به استفاده از لهجه‌های طائفه‌ای ندارد و تمام این تلاش‌ها شکست خواهد خورد.

اما مهمترین سخنان را شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان مصر عنوان کرد که در خطبه‌های نماز جمعه گفت: حکومت بحرین همچنان در حال نبرد با مساجد تخریب شده و نمازگزاران در آنهاست و این جنگ برای آنها مقدس است و قصد عقب‌نشینی از آن را ندارد تا جایی که از این مساجد اثر و یادی نماند.

وی که در بخش‌هایی از این خطبه به کنایه با رژیم آل‌خلیفه سخن می‌گفت، افزود: آنها فکر می‌کنند پیروزی در این نبرد پیروزی مهمی است که باید برای آن تلاش کنند و این نبرد، نبرد آنها با تاریخ و دین است و به همین دلیل به آنها تبریک می‌گویم که در این نبرد پیروز شدند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها