امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6526
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۵۵
تعداد بازدید: 91
احمد علمشاهی، مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ...

احمد علمشاهی، مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره جلسه شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ که روز گذشته در نمایشگاه کتاب برگزار شد، بیان داشت: روز گذشته حدود 50 نفر از پیشکسوتان، اساتید و اعضای اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی صنعت چاپ گردهم آمدند و درباره مشکلات پیش روی این صنعت به گفت‌وگو و هم‌فکری پرداختند.

وی اضافه کرد: این نخستین جلسه کارگروه‌ها و شوراهای صنعت چاپ بعد از تغییر آیین‌نامه شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ است که در راستای ایجاد همدلی و همفکری میان اعضا این اتحادیه صورت گرفته است تا کارگروها بتوانند مباحث تخصصی صنعت چاپ و مجموعه کارهای کارشناسی را برای شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ فراهم کنند.

علمشاهی ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ تلاش دارد تا به عنوان زبان گویای صنف و صنعت چاپ، مشکلات و مباحث عمده این صنعت را در چارچوب علمی و تخصصی تدوین کرده و در اختیار دولت و نهادهای تصمیم‌گیر همانند مجلس قرار دهد.

وی افزود: در این مراسم همه اعضای شورای سیاست‌گذاری مشکلات صنعت چاپ را با علی اسماعیلی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کردند و در نهایت اعلام شد تا بحث کارگروه به نحوی دربرگیرنده همه سلائق افراد باشد و از طرفی کارگروه‌ها پیوند دهنده بین دانشگاه‌ها و نهادهای علمی و صنعت باشند و تصمیم‌گیری این صنعت به حالت دسته جمعی و گروهی اتخاذ شود.

مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وحدت و همدلی اعضای صنعت چاپ یکی از مهمترین دستاوردها و برنامه‌های اصلی صنعت چاپ به شمار می‌رود، همچنین در گذشته تعداد شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ حدود 10 نفر بود که اکنون به 15 نفر افزایش یافته است.

علمشاهی در پایان نیز به رونمایی از چکیده صنعت راهبردی صنعت چاپ و تفاهم‌نامه وزارت ارشاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم اختتامیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و عنوان کرد: کتاب‌هایی که در سالن چاپ در حال آماده سازی است، فردا در مراسم اختتامیه رونمایی می‌شوند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها