امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65266
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، پروانه معصومی امشب در مراسم بزرگداشت سومین یال درگذشت عباس امیری در مجتمع فرهنگی‌هنری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، پروانه معصومی امشب در مراسم بزرگداشت سومین یال درگذشت عباس امیری در مجتمع فرهنگی‌هنری خاتم‌الأنبیا (ص) این شهر با یادآوری خاطراتی از مرحوم امیری، اظهار کرد: امیری هنرمندی بود که با تمام وجود بازی می کرد.

وی با اشاره به بازی با مرحوم امیری در سریال یوسف پیامبر خاطرنشان کرد: در این سریال بنده نقش بانو «تی» و مرحوم امیری نقش «کاهن اعظم» را داشت.

معصومی ادامه داد: در این سریال من با امیری مقابل هم بازی کردیم که پس از بازی متوجه شدم وی یک بازیگر خاص است و در جاهایی که دیالوگ وجود نداشت خطوط چهره او بیانگر بازی‌اش بود.

* امیری را باید دوباره کشف و به جامعه هنر معرفی کرد

کارگردان سینما و تلویزیون نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: عباس امیری کودک درون خود را زنده نگه می‌داشت هر چند که در فضای دور از سینما انسان خجالتی و شرمگینی بود.

بهزاد عشقی با بیان اینکه امیری به دلیل خجالتی بودن هرگز چهره‌ای رسانه‌ای و مطرح نشد گفت: امیری را باید دوباره کشف و به جامعه هنر معرفی کرد.

این کارگردان ایرانی، به بازی امیری در سریال «حصیر سرد» و فیلم سینمایی «بی‌پولی» در کنار بهرام رادان اشاره کرد و یادآور شد: در فیلم بی‌پولی بازی خوب امیری بازی رادان را به عنوان سوپر استار کشور در خود گم کرد.

عشقی، خواستار انتشار زندگینامه و ثبت آثار مرحوم امیری شد و خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم‌های شفاهی در ماندگاری یاد این هنرمند بزرگ چندان مطلوب نیست.
انتهای پیام/84002/ذ20
برچسب ها:
آخرین اخبار