امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65277
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در همایش ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در همایش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با اشاره به لزوم ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمنان اظهار داشت: ملت ایران تا امروز پای اسلام ایستاده و مقاومت کرده اما قطعا دشمن هم از مواضع خود عدول نخواهد کرد و طبق گفته قرآن، آنها به چیزی کمتر از گرفتن این آرمان‌ها راضی نمی‌شود و اینجاست که دفاع مقدس شکل می‌گیرد.
فیروزآبادی با بیان اینکه 8 سال دفاع مقدس پرفرازترین قله‌ها را در دین‌مداری، خدامحوری، اخلاق علوی و زهرایی، ایثار، رشادت و شهادت و صبر زینبی با خود همراه داشت، تصریح کرد: ما امروز مدیون فداکاری شهدا و خانواده‌های آنها و جانبازان و آزادگان هستیم و فکر ایجاد موزه دفاع مقدس نیز به دلیل همین حساسیت شکل گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در حقیقت علت اصلی ساخت موزه دفاع مقدس این است که ما بتوانیم گنج‌های این سال‌ها را کشف و دانشگاه دفاع مقدس را بیشتر برای مردم تبیین کنیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نسل‌های آینده باید جواب سؤالات خود در خصوص دفاع مقدس را در این موزه بیابند، اظهار داشت: وقتی طراحی اولیه موزه دفاع مقدس شکل گرفت دیدیم که نمی‌توان جنگ تحمیلی را بدون انقلاب اسلامی ارائه کرد چرا که دفاع مقدس در حقیقت یکی از فرازهای درخشان انقلاب اسلامی بود.
فیروزآبادی ادامه داد: پیش از آن آیت‌الله جنتی مسئول ساخت موزه انقلاب بود ولی وقتی که خدمت ایشان رسیدیم و گفتیم که می‌خواهیم موزه دفاع مقدس همراه با موزه انقلاب اسلامی باشد، ایشان بزرگوارانه ساخت موزه انقلاب اسلامی را نیز به ما واگذار کردند.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های اصلی این موزه باید مرکزیت داشتن آن باشد و به همین دلیل باید اسناد و مدارک مربوط به دفاع مقدس در همه نیروها به این موزه ارائه شود.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه حفاظت نیروها هم باید در این خصوص همکاری لازم را بکنند، گفت: ما در این مورد دستور خواهیم داد و اعلام می‌کنیم که اسناد و مدارک مربوط به دفاع مقدس که تاریخ زیادی از آن گذشته دیگر فاقد طبقه‌بندی و حیطه‌بندی است مگر موضوع جدیدی که جزء استثنائات باشد.
فیروزآبادی تصریح کرد: البته باید این اسناد معتبر باشد که یکی از ملزومات اعتبار اسناد به صادق بودن آنها است.
وی خاطر نشان کرد: ساخت این موزه از اهمیت بالایی برخوردار است و همانطور که در دفاع مقدس، همه ما در کنار یکدیگر جنگیدیم، در ساخت این موزه نیز باید کمک کنیم و البته می‌دانیم که چنین کاری نیازمند حمایت مالی و اعتباری است و هر دستگاهی که می‌تواند باید در ساخت آن کمک کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش اقشار مختلف جامعه مانند زنان، عشایر، روحانیون، دانشجویان و ... در سال‌های دفاع مقدس گفت: باید در این موزه نماد‌هایی از همه این اقشار وجود داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار