امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65298
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسن انتظاری در همایش چالش‌ها و فرصت‌های توسعه باند پهن ...

به گزارش خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسن انتظاری در همایش چالش‌ها و فرصت‌های توسعه باند پهن اظهارداشت: فضای مجازی امتداد زندگی برای ما است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: هم اکنون 40 دستگاه در حوزه ICT و مخابرات سیاست‌سازی می‌کند و تنظیم مقررات صرفاً در حوزه وزارت ارتباطات نیست.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه در زمان صدور مجوز نسل 3 تلفن همراه الزامات محتوایی در کنار الزامات ارتباطی در پروانه صادره دیده نشد، مشکلات تماس تصویری برای اپراتور سوم پیش آمد، از این رو مقررات گذاری در حوزه ارتباطات صرفاً به موضوعات ارتباطی معطوف نمی‌شود بلکه باید موضوعات محتوایی نیز در آن دیده شود.

وی ادامه داد: تقاضای من این است که در این فضا همه جوانب به طور جامع دیده شود و صرف اینکه بخواهیم از یک زاویه دید به بخش ارتباطات نگاه کنیم کافی نیست و بخشی نگری و نگاه و برنامه ریزی 4 ساله مشکل ساز خواهد بود.

وی خواستار مدیریت جامع زیرساخت ارتباطی و محتوا شد و گفت: این فرصت را باید با هم جلو ببریم.

انتظاری همچنین با اشاره به موضوع شبکه ملی اطلاعات گفت: در این شبکه انواع و اقسام تکنولوژی‌ها، قابلیت رشد دارند که یکی از آنها باند پهن است.

وی ادامه داد: تعریف و اقدامات این شبکه در جلسه شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده که این اقدام مهمترین تصمیم در 3 و 4 ماه اخیر بوده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: از وزارت ارتباطات خواسته‌ایم تا برنامه و زمان‌بندی شبکه ملی اطلاعات را ظرف یک ماه به شورای عالی فضای مجازی ارائه کند و طبق الزامات مصوبه شبکه مهمترین ویژگی شبکه ملی اطلاعات باند پهن امن و پایدار است تا بتوانیم سرویس پایداری روی این شبکه ارائه کنیم.

انتظاری همچنین با اشاره به اینکه طراحی و ساخت این شبکه می‌تواند در داخل کشور انجام شود، گفت: چرا باید دانشجوهای ایرانی همیشه به دنبال جایی برای رفتن باشند، چرا شرکت‌های خارجی باید در پروژه‌های ما RFP  بنویسند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 65 درصد هاست‌های ایرانی در خارج از کشور هستند، گفت: بسیاری از سرویس دهنده‌ها علاقمند به داشتن هاست داخلی‌اند اما می‌گویند هاست‌های داخلی پایدار نیست.

انتظاری افزود: علاوه بر این 95 درصد ایمیل‌های ایرانی‌ها خارجی است و یک مقام مسئول بلند پایه در یک وزارتخانه برای ارتباط به من ایمیل یاهو ارائه کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تحول عمده در مدیریت وزارت ارتباطات گفت: از زمانیکه شرکت مخابرات بودیم موضوع هاب‌شدن ایران در منطقه را شنیده‌ایم اما پس از گذشت سالها این موضوع چقدر محقق شده است.

وی تاکید کرد: از این رو مدیریت سنتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای امروز باشد.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها