امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6530
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۵۵
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» کتاب «ترکیب التقاط و ترور» نوشته محمدحسن روزی‌طلب امروز با حضور نویسنده اثر و جمعی از اهالی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» کتاب «ترکیب التقاط و ترور» نوشته محمدحسن روزی‌طلب امروز با حضور نویسنده اثر و جمعی از اهالی رسانه در غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی رونمایی شد.

در این مراسم محمد‌حسن روزی‌طلب نویسنده این اثر بیان داشت: در این کتاب به انتشار 200 سند درباره گروه فرقان پرداختند که از جمله آنها می‌توان به مسائلی درباره موسوی‌خوئینی‌ها، ترور مقام معظم رهبری در سال 1360، اسناد توبه اعضاء گروه فرقان و باج‌گیری آنها و اعتراضاتشان اشاره کرد.

وی اضافه کرد: اکثر اعضاء گروه فرقان چون علی حاتمی، ‌بابک تبریزی و محمود کشانی از شاگردان خاص موسوی خوئینی‌ها بودند و اسناد نیز این وابستگی و ارتباط را در کتاب حاضر نشان می‌دهد. نوع تفاسیر آقای خوئینی‌ها از آیات قرآن که آیت‌الله مهدوی‌کنی آن را تفاسیر تفنگی می‌نامند بسیار شبیه تفاسیر اکبر گودرزی رهبر گروه فرقان بوده است.

وی افزود: این دو تفسیر در یک اثر منتشر شده است که همان کتابی بوده که شهید مطهری در مقدمه کتاب «اسلام و مقتضیات زمان» به اشاره آن پرداخته و مورد نقد قرار داده است.

این نویسنده گفت: این کتاب سه دهه فعالیت سخت بنده است چرا که به نظر من تاریخ 57 تا 60 مهمترین برهه تاریخی در 20 سال کشور بوده یعنی اگر اسناد مربوط به اتفاقات این سالها را مشاهده کنیم به وضوح آن را خواهیم فهمید.

وی اضافه کرد: در آینده نزدیک مرکز اسناد انقلاب اسلامی 3 الی 4 عنوان کتاب با عنوان سند‌نگاری بعد از انقلاب را منتشر خواهد کرد. که در آن شکل‌گیری کودتای نوژه و تشکیل نهادهای انقلابی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داده‌ام.

روزی‌طلب ادامه داد: «ترکیب التقاط و ترور» دارای چهار فصل نظیر تفسیر‌های تفنگی، التقا در کج‌راهه ترور، برخورد با فرقان و توحیدی که به زلالت رسید است.
    

به گزارش فارس، این کتاب شامل چهارفصل که بررسی نحوه شکل گیری و عقاید فرقان، ترورهای فرقان، نحوه دستگیری و انهدام گروه فرقان و توضیحاتی پیرامون حبیب الله اشوری می باشد. همچنین متن کامل دادگاه اکبر گودرزی رئیس گروه فرقان و تصاویری از اعضای این گروه نیز به ضمیمه این کتاب می باشد.

انتشار بیش از 220 برگ از اسناد دادستانی انقلاب، تیم های تعقیب و مراقبت گروه فرقان و اسناد مربوط به دستگیری و محاکمه حبیب الله آشوری از جمله ویژگی های کتاب «ترکیب التقاط و ترور» است.

در این کتاب با تکیه بر اسناد دادستانی انقلاب به جزییات ترورهای گروه فرقان پراخته شده و برای اولین بار از ترور آیت الله خامنه ای در 6 تیر 1360 در مسجد ابوذر به وسیله اسناد معتبر رمزگشایی می شود. در این کتاب اعترافات مسعود تقی زاده که عامل بمبگذاری مسجد ابوذر بوده، منتشر شده است. در بخشی از این اعترافات آمده است: تا این که مطع شدیم [آیت الله] خامنه ای در محل یک برنامه پرسش و پاسخ دارد. من روز قبل برای شناسایی مسجد رفته و فردایش با ضبط به محل رفتم. قبلا مهدی آن را با چراغ امتحان می‌کرد و خوب عمل می‌کرد ولی روز عمل صبحش که من چند دفعه آزمایش کردم، متوجه شدم که زیاد هم قابل اعتماد نیست و با کمی تکان از حالت معمولش بیرون می آید. به هر حال من ظهر به مسجد رفتم و دیدم که یک نماز به امامت خود [آیت الله] خامنه‌ای خوانده اند و نماز بعدی را هم من شرکت کردم و سپس وقتی وی برای سخنرانی به پشت میز بزرگی که قرار داشت رفت من بعد از یکی دو دقیقه ضبط را به کار انداخته و جلوی وی گذاشتم. البته چون میز بزرگ بود او برای برداشتن کاغذ سوال ها به آن طرف و این طرف خم می شد، من امکان این که به هدف بخورد را زیاد نداشتم و دیگر این که چون ترس داشتم، قبل از رسیدن نوار به آخر بمب عمل کند هر چه سریعتر به کناری رفته و جورابهایم را پوشیدم و سپس به توالت رفته و از آنجا خارج شدم و از کوچه پشتی به میدان ابوذر که فولکس را آنجا گذاشته بودم رفتم و از محل دور شدم.

همچنین یک فصل از این کتاب به برسی زندگی حبیب الله آشوری می پردازد و از روابط ادعایی او با آیت الله سیدعلی خامنه ای رمزگشایی می شود. همچنین اسناد مربوط به شهادت نامه آیت الله خزعلی مبنی بر ارتداد آشوری نیز در بخش اسناد این کتاب منتشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها