امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65305
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیدنظام‌الدین موسوی امروز در دیدار سیف الهادی، مدیرعامل خبرگزاری دولتی اندونزی در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیدنظام‌الدین موسوی امروز در دیدار سیف الهادی، مدیرعامل خبرگزاری دولتی اندونزی در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  اظهار داشت: معمولاً رسانه‌های غربی نگاه مناسبی به کشورهای مسلمان ندارند و تصویر درستی از این کشورها برای مردم ارائه نمی‌دهند.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: بهترین راه برای غلبه بر این مشکل این است که رسانه‌های کشورهای مسلمان به صورت درست تصویری از مردم ارائه دهند.

وی با اشاره به اقدام مشترک خبرگزاری اندونزی و خبرگزاری مهر مبنی بر برپایی نمایشگاه عکسی از زندگی اجتماعی میان این دو کشور اظهار داشت: این کار انجام شده است اما در این راه مسیر طولانی و در عین حال مفید و سودمند در پیش است.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه کشور اندونزی یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای مسلمان است گفت: ایران نیز یکی از مهمترین کشورهای اسلامی در خاورمیانه به شمار می‌رود، امید است شاهد ارتباطات رسانه‌ای بیشتری بین دو کشور باشیم.

موسوی در ادامه با بیان اینکه زمینه‌های ارتباطی جدید موجب شده بسیاری از تعاملات میان کشورها دیگر هزینه‌بر نباشد افزود: تصویری که رسانه‌های غربی از کشورهای مسلمان ارائه می‌دهند سیاه و تاریک است.

وی یادآور شد: در این میان حتی کشورهای مسلمان نیز تصاویری از یکدیگر در خاطرشان است که مربوط به موضوع خاصی مثل موضوع هسته‌ای در ایران است در حالی که میان کشورهای مسلمان تصاویری آکنده از زیبایی‌های فرهنگی و اجتماعی نیز وجود دارد.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادامه داد: به منظور افزایش همکاری‌ها ایده‌ای را مبنی بر برگزاری جشنواره عکس جهان اسلام در نظر داریم که هم اکنون موضوع آن مطرح شده و در حال فراهم‌ کردن مقدمات آن هستیم.

موسوی ابراز داشت: بر همین اساس قرار است خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جشنواره عکس جهان اسلام را به منظور نمایش چهره واقعی کشورها برگزار کند.

وی گفت: یکی از مشکلات این است که فستیوال‌های عکس خارجی از جهان اسلام و کشورهای جهان سوم تصاویری را برمی‌گزینند که عموماً این عکس‌ها تصاویر سیاهی را از کشورها ارائه می‌دهند.

مدیر عامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: به عنوان مثال هر عکاسی که از ایران در فستیوال برگزیده می‌شود عکس آن جزء بدترین و سیاه‌ترین عکسی بوده که از چهره کشور ارائه شده بود.

موسوی با بیان اینکه هر موضوعی که شامل خشونت، رنج و سیاهی باشد قطعاً در فستیوال‌های جهانی عکس برگزیده و برنده می‌شود اضافه کرد: احتمالاً این موضوع در مورد سایر کشورها از جمله اندونزی نیز صدق می‌کند.

به گفته مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عکس‌های مثبت در این جشنواره‌ها هیچ گونه شانس برای برگزیده شدن ندارند.

موسوی همچنین بیان داشت: البته ما مخالف این نیستیم که واقعیت کشورها نشان داده شود اما باید در این باره تناسبی برقرار باشد باید خوبی‌ها و بدی‌ها در کنار یکدیگر انعکاس یابد.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه شما نیز همکاری داشته باشید و سایر کشورهای آسه‌آن (کشورهای آسیای جنوب شرقی) در این باره هماهنگ شوند؛ می‌توان هیأتی مشترک و دبیرخانه‌ای برای برگزاری فستیوال عکس‌ جهان اسلام ایجاد کرد و هر ساله این جشنواره را در هر یک از کشورهای عضو برپا کرد.

در ادامه سیف الهادی مدیرعامل خبرگزاری دولتی اندونزی (آنتارا) با بیان اینکه امروز مدت سه روز است که در ایران اقامت دارد اظهار داشت: طی این مدت مکان‌های مختلفی را از جمله قم، حرم حضرت معصومه (س) و همچنین خانه رهبری دیدن کرد‌ه‌ام.

مدیرعامل خبرگزاری دولتی اندونزی، ادامه داد: بین ما هیچ فرقی وجود ندارد این رسانه‌های غربی هستند که ما را از یکدیگر جدا کرده‌اند.

الهادی با بیان اینکه رسانه‌ها وظیفه دارند روابط مردم با مردم را بشناسانند یادآور شد: برای برگزاری نمایشگاه عکس آماده همکاری با سایر خبرگزاری‌ها هستیم البته در این باره تفاهمنامه‌ و قراردادی با خبرگزاری‌های مهر و ایرنا منعقد کرده‌ایم.

وی متذکر شد: با فراهم کردن چنین شرایطی می‌توانیم به رسانه‌های غربی نشان دهیم که چه میزان ایران و اندونزی با یکدیگر همکاری دارند.

مدیرعامل خبرگزاری دولتی اندونزی، با بیان اینکه 85 درصد مردم این کشور مسلمان هستند گفت: از میان 15 درصد باقیمانده 5 درصد را چینی‌ها تشکیل می‌دهند که از لحاظ اقتصادی بسیار قوی هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها