امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65309
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 62
«عبدالله عبدالله» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در کابل در خصوص پیمان امنیتی گفت: در صورت ...

«عبدالله عبدالله» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در کابل در خصوص پیمان امنیتی گفت: در صورت پیروزی در انتخابات، تیم وی در مورد پیمان امنیتی تصمیم خواهد گرفت.

عبدالله افزود: با آنکه بارها در مورد پیمان امنیتی کابل و واشنگتن اظهاراتی از سوی تیم ما صورت گرفته اما نتیجه این اظهارات زمانی معلوم خواهد شد که موضوع پیمان امنیتی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری مطرح شود.

وی در ادامه گفت: در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تیم وی تمام جوانب منافع ملی و امنیتی افغانستان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی بار دیگر تصریح کرد که تصمیم نهایی در مورد پیمان امنیتی کابل و واشنگتن زمانی گرفته خواهد شد که تمام جوانب آن بررسی شده و منافع ملی و امنیتی افغانستان در آن مشخص شود.

عبدالله در ادامه به سخنان «حامد کرزی» که امروز در روزنامه «واشنگتن پست» منتشر شده اشاره کرد و افزود: کرزی این موارد را نباید هم‎اکنون بیان می‎کرد.

رئیس جمهور افغانستان در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن پست» گفته است که آمریکا در روابط 13 سال گذشته با افغانستان صداقت نداشت.

عبدالله افزود: اگر این سخنان حامد کرزی واقعیت ‎داشته باشد باید آن را در سال‎های پیش بیان می‎کرد.

پیمان امنیتی کابل-واشنگتن به دلیل عدم پذیرش پیش شرط‎های دولت افغانستان توسط آمریکا تاکنون در سرنوشتی مبهم باقی مانده است.

عدم ورود به منازل مسکونی و حمله به غیرنظامیان، برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری و آغاز صادقانه و عملی روند گفت‎وگوهای صلح دولت با طالبان از پیش شرط‏‎های دولت افغانستان برای امضای این پیمان است.

رئیس جمهور افغانستان بارها آمریکا را به عدم صداقت در برابر افغانستان متهم کرده اما با این وجود مقامات آمریکایی در برابر این اتهام وارد شده هیچ واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

روابط دولت افغانستان و آمریکا هم ‎اکنون به اوج تنش‎های خود رسیده و دلیل آن نیز عدم امضای بدون قید و شرط پیمان امنیتی کابل-واشنگتن است و با وجود تلاش‌ها و تهدیدات آمریکا برای اجبار دولت کابل به امضای پیمان امنیتی حامد کرزی تاکنون زیر بار امضای این پیمان نرفته است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها