امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65314
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 59
رضا نجفی نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که ...

رضا نجفی نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که اخبار منتشر شده از سوی پایگاه اطلاع رسانی شبکه الحره درباره تمدید مذاکرات ایران با1+5 صحت ندارد.

شبکه الحره از قول نجفی گزارش داده بود که وی در سخنانی در جمع نمایندگان کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در وین از احتمال تمدید مذاکرات با 1+5 برای 6 ماه دیگر خبر داده بود.

نماینده ایران در آژانس در ادامه با اشاره به آغاز نشست شورای حکام آژانس اظهار داشت که این نشست جلسه فصلی حکام بوده است که با سخنرانی یوکیو آمانو مدیرکل آژانس آغاز شد و به مباحث مربوط به ایمنی هسته‌ای و اقدامات آژانس در این زمینه پرداخته است.

نجفی افزود: آمانو در بخشی از سخنان خود به مسئله اجرای پادمان در ایران هم پرداخته است.

وی جلسه امروز را در کل مثبت دانست و اظهار داشت که موضوع ایران یکی از موضوعاتی است که در نشست شورای حکام مطرح است و احتمالا چهارشنبه یا پنجشنبه بررسی می‌شود و فعلا بحث‌ها بیشتر در حوزه ایمنی هسته‌ای متمرکز است.

نجفی با اشاره به اینکه در مذاکرات کارشناسی بین ایران و 1+5 حضور خواهد داشت تصریح کرد که سازمان انرژی اتمی دو نماینده در مذاکرات کارشناسی خواهد داشت.

وی در پایان با بیان اینکه موضوع اصلی در نشست شورای حکام مسئله ایران نیست اظهار داشت که مسئله مهمی که امروز مطرح شده مباحث مربوط به ایمنی هسته‌ای، همکاری‌ها در حزوه مبارزه با سرطان که آژانس می‌تواند ایفای نقش کند و دیگر مسائلی که مرتبط با آژانس است که یکی از آنها همکاری‌های ایران با آژانس است.
انتهای پیام/
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها