امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6533
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۵۵
تعداد بازدید: 162
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- گروه کتاب و ادبیات: این بار در روز پایانی نمایشگاه بین المللی کتاب به سراغ خبرنگاران کتاب و ادبیات ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- گروه کتاب و ادبیات: این بار در روز پایانی نمایشگاه بین المللی کتاب به سراغ خبرنگاران کتاب و ادبیات رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها آمدیم. گروهی که 12 روز خود را مدام با هم گذراندیم، مصاحبه گرفتیم، خبر فرستادیم، به همدیگر کمک کردیم و در کل همدل و همراه هم بودیم.

خبرنگاران حوزه ادبیات نقش پررنگی در ترویج فرهنگ مطالعه و شناساندن کتاب دارند اما خود این گروه تا چه حد با کتاب‌خوانی انس گرفته‌اند؟ این بار از یک خبرنگاران از هر رسانه‌ پرسیدیم که «شما به عنوان خبرنگار کتاب و ادبیات چه میزانی از وقت خود را به مطالعه اختصاص می‌دهید؟ چه نوع کتاب‌هایی بیشتر مطالعه می‌کنید؟ آخرین عنوان کتابی که خواندید را نام ببرید.»

 

آنچه در ادامه می‌آید پاسخ خبرنگاران است:

مریم زباندان - خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا): روزانه مطالعه نمی‌کنم و در هفته به حدود 2 الی 3 ساعت می‌رسد، البته مطالعه کتاب‌های دانشگاهی جدا است. بیشتر رمان‌های اجتماعی و شعر می‌خوانم. آخرین کتاب هم که فرصت کردم بخوانم «داغ شقایق» بود.

فرزاد گمار - خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): حداقل شبی یک ساعت مطالعه می‌کنم. بیشتر رمان هستند. آخرین کتابی هم که خواندم «جنایات و مکافات» داستایوفسکی بود.

نفیسه اسماعیلی - خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس: شب‌ها حدود 2 ساعت مطالعه می‌کنم و بیشتر آثار تازه‌ منتشر شده را می‌خوانم. کتاب‌هایی که در مراسم رونمایی آنها بودم یا تبیلغات خاصی روی آن صورت گرفته است. آخرین کتابی که خواندم هم «بچه‌های کارون» از احمد دهقان بود.

مهدی امیری- خبرگزاری رسا: روزی چهار ساعت را برای مطالعه می‌گذارم. علاوه بر ادبیات کتاب‌هایی در حوزه فرق، ادیان و مذاهب می‌خوانم. آخرین اثری که مطالعه کردم «سایه‌های آفتاب» با موضوع آیین‌های نوظهور بود.

سمیرا شاه قلی- خبرگزاری تسنیم: روزی نیم ساعت کتاب می‌خوانم. بیشتر رمان، البته در حوزه ارتباطات با توجه به اینکه رشته تحصیلی‌ام بوده است هم مطالعه می‌کنم. آخرین کتابی که خواندم هم «ضد» از سروده‌های فاضل نظری بود.

مریم منیری- باشگاه خبرنگاران جوان: روزانه مطالعه نمی‌کنم و در هفته به حدود 8 ساعت می‌رسد. بیشتر کتاب‌های شعر می‌خوتم و آخرین کتابی که خواندم دیوان پروین اعتصامی بود.

زهرا جعفری- خبرگزاری نسیم آنلاین: هر روز در رفت‌و آمد به محل کار مطالعه می‌کنم و بیشتر در حوزه ادبیات داستانی است. آخرین کتابی که خواندم «من هم چگوارا هستم» اثر گلی ترقی است.

زهرا علی‌رمضانی- خبرگزاری دانشجو: علیرغم اینکه در حوزه ادبیات فعالیت می‌کنم اما خیلی مطالعه نمی‌کنم و اگر وقتم را برای کتاب بگذارم برای کتاب‌های آموزشی و تخصصی است. آخرین کتابی که خواندم درباره آموزش زبان تحت وب بود.

شیما دنیادار رستمی- خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا): روزها در راه که هستم مطالعه می‌کنم. رمان درحوزه‌های اجتماعی می‌خوانم. آخرین کتاب هم «در خرابات مغان» اثر داریوش مهرجویی بود.

یونس مقصودی- پایگاه خبری ایستگاه خبر: روزانه حدود 45 دقیقه مطالعه می‌کنم. بیشتر کتاب‌های مذهبی می‌خوانم و آخرین کتاب هم «اسرار شهادت» اثر حجت‌الاسلام دربندیان بود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها