امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65339
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 63
محمود رضا خواجه نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام خبر افزایش توان اعتباری خرید توسط ...

محمود رضا خواجه نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام خبر افزایش توان اعتباری خرید توسط شرکت‌های حقوقی در بازار سهام تأکید کرد: ضوابطی که امروز تصویب شد و به زودی ابلاغ می‌شود، تقاضای بازار را به شدت تحریک خواهد کرد.

وی ادامه داد: با بهبود تقاضا از طریق خرید تسهیلات اعتباری که پیش از این در تمام بورس‌های دنیا تجربه موفقی داشته است، بازار به شرایط مطلوبی باز خواهد گشت.

مدیر امور بورس‌های سازمان بورس گفت: با ابلاغ این مصوبه که دقایقی پیش انجام شد، کارگزاران دارای رتبه الف و ب امکان خواهند داشت که به اشخاص حقوقی با سرمایه بیش از 10 میلیارد ریال در مجموع تا 10 برابر حقوق صاحبان سهام کارگزاری اعتبار تخصیص دهند.

وی ادامه داد: این اقدام با رعایت تمام ضوابط مربوط به تخصیص اعتبار انجام خواهد شد و شرکت‌های حقوقی تا 50 درصد از اعتبار یک شرکت کارگزاری را می‌توانند در اختیار بگیرند.

خواجه نصیری گفت: پیش از این در نهایت تا حد نصاب کفایت سرمایه اعتبار تخصیص داده می‌شد که پس از این با ابلاغ مصوبه جدید کارگزاری‌های رتبه الف و ب تا 10 برابر حقوق صاحبان سهام شرکت امکان اعتباردهی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه پیش از این شرکت‌های حقوقی بسیاری درخواست میزان افزایش اعتبار را ارائه کرده بودند، گفت: امروز با توجه به لزوم تزریق نقدینگی جدید به بازار این مصوبه ابلاغ خواهد شد.

خواجه نصیری تأکید کرد: با تخصیص چنین اعتباری، امیدواریم حجم خوبی از نقدینگی وارد بازار شده و اشخاص حقوقی بزرگ امکان تزریق نقدینگی بیشتری به بازار پیدا کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها