امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65340
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 56
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه سی ان ان-آی بی ان گفت که نسبت به توافق جامع ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه سی ان ان-آی بی ان گفت که نسبت به توافق جامع با گروه 1+5 طی 5 ماه آینده خوشبین است.

وی در پاسخ به سوالی راجع به اینکه آیا این توافق طی سال جاری امضا خواهد شد گفت: من معتقدم که با اراده سیاسی و حسن نیت توافق نهایی امکانپذیر است چرا که ایران هرگز نمی‌خواهد به دنبال سلاح هسته ای باشد. اما ما حقوق خود را می‌خواهیم. ما حق خود برای داشتن برنامه هسته ای صلح آمیز را می‌خواهیم. پس اگر اراده وجود داشته باشد مطمئنا حصول توافق امکانپذیر است و من نسبت به آن طی 5 ماه آینده خوشبین هستم.

ظریف همچنین نسبت به کاهش واردات نفت هند از ایران تحت تاثیر تحریمهای آمریکا ابراز ناخرسندی کرد.

وزیر خارجه ایران اضافه کرد: ما به صراحت از تصمیم هند برای کاهش خرید نفت از ایران متاسف شدیم. به نظر ما ایران مطمئن ترین منبع انرژی برای دوستان و شرکا است. چون ما یک کشور مستقل هستیم و انرژی را بدون ملاحظات سیاسی یا فشار خارجی تامین می کنیم.

وزیرامور خارجه ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا هند اطمینانی را به ایران برای افزایش خرید نفت داده چون واردات در ماه ژانویه افزایش یافته، گفت: بله در طول ماه گذشته واردات نفت کمی افزایش یافته و ما امیدواریم که همچنان این روند حفظ شود. هند یک قدرت اقتصادی رو به رشد است و به منابع انرژی زیادی نیاز دارد و ایران مطمئن ترین منبع برای تامین آن می باشد

انتهای پیام/ص

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها