امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65350
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 148
این روزها بیشترین حرفی که در رسانه ها مطرح می شود، طرح حمله احتمالی به دمشق است که جزئیاتش به طور پیاپی افشا می شود که هدف از آن به زعم محور ضد ...

این روزها بیشترین حرفی که در رسانه ها مطرح می شود، طرح حمله احتمالی به دمشق است که جزئیاتش به طور پیاپی افشا می شود که هدف از آن به زعم محور ضد سوری تغییر دادن موازنه قوا به نفع مزدورانش است که در شرایط پیچیده و دشواری به سر می برند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از تسنیم، رسانه ها به جزئیاتی از این طرح که به نظر می رسد در حال حاضر با هدف روحیه بخشی به گروه های تروریستی مسلحی مطرح شده و به نظر نمی رسد محور ضد سوری با توجه به تجربه تلخی که طی این سه سال کسب کرده و شکست های پیاپی در برابر سوریه و محور مقاومت متحمل شده اند، مرتکب این حماقت بزرگ شود.

با این حال بر اساس آنچه در رسانه های حامی گروه های تروریستی و رسانه های دیگر مطرح شده، این طرح در برگیرنده تمایل محور آمریکا و متحدانش برای یکسره کردن جنگ در سوریه به نفع خود به صورت برق آسا از طریق تکیه بر سقوط دمشق با یک حمله کوبنده از چهار محور به شکل گازانبری محکم به این شرح است :

۱-محور اردنی

شاید محوری که رسانه های غربی و عربی همسو بیشتر از همه بر آن تمرکز کرده اند، محور اردنی باشد تا جایی که کارشناسان نظامی در هیاهوی رسانه ای گسترده ای که درباره این سناریو به راه افتاده، دچار تردید شده اند و احتمال می دهند که این مساله صرفا سرپوش گذاشتن بر حمله ای باشد که قرار است با استناد به پیشینه های دیگری که در صحنه های سوریه رخ داد، از ورودی دیگری انجام شود. اما اطلاعات جاسوسی روسیه و غیره اخیرا نشان داد که آموزش و آماده سازی در اردن به صورت شبانه روزی ادامه دارد و مقدمه چینی برای حمله بزرگ از داخل اردن به سمت درعا و آنگاه دمشق در حال انجام است، این مساله واقع شده و گریزی از آن نیست و اردن با وجود اینکه در سطح رسمی چنین خبرهایی را تکذیب می کند، در توطئه علیه سوریه به طور کامل غرق شده است.
در این زمینه شبکه المیادین گزارش داده بود که وزارت کشور اردن بار دیگر آموزش افراد مسلح وابسته به مخالفان سوری در خاک خود را تکذیب کرد.

از سوی دیگر در حالی که سرتاج عزیز مشاور امور خارجی دولت پاکستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در اسلام آباد، اظهارات یک منبع سعودی را درباره تلاش ریاض برای تجهیز مخالفان سوری به موشک های پاکستانی ضد تانک و ضد هواپیما تکذیبب کرد و گفت پاکستان به این پیشنهاد نپرداخته و گزارش های مربوط به ارسال سلاح از سوی پاکستان به جنگجویان در سوریه دروغ و بی پایه و اساس است و پاکستان به حاکمیت سوریه احترام می گذارد؛ اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه یک کشتی باری پاکستانی که پرچم یکی از کشورهای آمریکای لاتین در آن افراشته شده بود، شنبه گذشته در بندر عقبه اردن پهلو گرفت و ۷۰ تن سلاح پاکستانی تخلیه شد تا در اختیار گروه های مسلحی که در اردن از سوی نظامیان آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی آموزش دیده اند، قرار گیرد که سبب شد تا سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به عربستان درباره تجهیز افراد مسلح به موشک های حرارتی ضد هواپیما هشدار بدهد.

۲- محور ترکیه

اما نکته غافلگیرکننده، درز کردن خبرهایی درباره اقداماتی است که به طور کاملا محرمانه در شمال سوریه در داخل اردوگاه های نظامی بسته ترکیه انجام می شود، به طوری که اطلاعاتی از طرحی برای حمله بزرگ پرده برداشته است که هدف از آن اشغال منطقه شمال غربی تا ساحل سوریه است.

در این زمینه، یک منبع در گفت و گو با المنار اطلاعاتی را بیان کرده که ورود تجهیزات و ماشین آلات سنگین و تجهیزات نظامی پیشرفته از سمت انتاکیه را به منظور آماده سازی برای حمله کوبنده به سمت مناطق ساحلی سوریه که هم اکنون در امنیت کامل به سر می برد، مورد تاکید قرار می دهد. همچنین اطلاعاتی از قصد گروه های مسلح برای حمله به سامانه موشکی سوریه در این منطقه و دیگر مناطقی پرده برمی دارد که انبار اقتصادی و پناهگاه انسانی امن برای آوارگانی به شمار می رود که از مناطق تحت سیطره گروه های تروریستی تکفیری آواره شده اند.

این اطلاعات اضافه می کند که حمله احتمالی ممکن است همزمان از جهت ادلب و الزاویه و برخی روستاهای اطراف کوهستان های ساحل سوریه انجام شود که ممکن است فشار زیاد و گسترده ای بر این سمت از کشور وارد شود به ویژه با توجه به اهمیت دفاعی بالایی که این منطقه دارد و علاوه بر آن باید به طرحی اشاره کرد که از دستوراتی سخن می گوید که به تروریست ها داده شده تا جنایات هولناکی را علیه غیرنظامیان بی دفاع در این منطقه مرتکب شوند.

اما مشخص نیست که آیا نظامیان ترکیه به بهانه پیگرد گروه تروریستی داعش در عمق خاک سوریه از حمله تروریست های جبهه النصره و ارتش آزاد و جبهه اسلامی از جمله ارتشی از جنگجویان پاکستانی ، حمایت خواهند کرد یا اینکه استقرار جنگ افزارهای سنگین ارتش ترکیه در مرزها برای جلوگیری از بازگشت افراد مسلح به داخل خاک ترکیه در صورت شکست در دستیابی به اهداف خود در ساحل سوریه است.

تمام سناریوها ممکن است، زیرا نیرنگ این بار به نظر می رسد در حجم فاجعه باشد.

۳- محور لبنان

دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست که کوه های قلمون به ویژه شهر یبرود که حدود ۲۰ هزار تروریست در آن موضع گرفته اند، در تلاش برای جبران شکست استراتژیک در القصیر آماده شده اند به طوری که مشخص شده است هدف از تجمع تروریست ها در این شهر ساماندهی حمله گسترده است که از یبرود به سمت دمشق همزمان با حمله از محورهای دیگر آغاز می شود.

درباره این محور، منابع اطلاعاتی آلمان به نقل از منابع امنیتی که آن را موثق خوانده اند، از تحرکات مسلحانه گسترده حدود سه هزار جنگجو در عرسال لبنان پرده برداشته اند که برای ضد حمله با هدف کاهش فشار نظامی بر تروریست های مستقر در یبرود و گشودن راه امن برای آنها آماده می شوند.

این در حالی است که روزنامه الثبات به نقل از منابع منطقه ای از افزایش قابل توجه تعداد افراد مسلح در عرسال لبنان در پی آغاز عملیات نظامی در القلمون خبر داده و از طرحی پرده برداشته که سرکردگان گروه تروریستی موسوم به جبهه النصره آماده کرده اند به طوری که گروه های بزرگی را آماده کرده اند که متشکل از تندروهای لبنانی و سوری هستند و در انتظار فرمان سرکردگان خود هستند تا تهاجم گسترده را از عرسال لبنان به سمت القلمون و سپس به سمت دمشق آغاز کنند.

۴-محور جولان اشغالی

پیشتر مطالبی درباره این محور بیان شده و به طور اجمالی به برنامه ریزی رژیم صهیونیستی برای ایجاد منطقه حائل در عمق خاک سوریه در طول مرزها با جولان اشغالی اشاره شده است که محافظت و دفاع از آن را گروه موسوم به ارتش آزاد برعهده می گیرد. اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی درباره تشکیل لشگر نظامی جدید در جولان اشغالی و پاکسازی مناطق مرزی نزدیک منطقه القنیطره از مین ها، قابل توجه بود که به عزم تل آویو برای همراهی با تجاوز احتمالی به دمشق اشاره می کند.

نکته جدید گزارش افشاگرانه سازمان اطلاعات آلمان است که تصریح کرده است اسرائیل از جبهه جولان برای ساماندهی حمله به سمت دمشق که فقط ۶۰ کیلومتر از منطقه فاصله دارد، بهره برداری می کند، حمله ای که گروه ارتش آزاد و گروه های افراط گرایی به اصطلاح اسلامی پس از آنکه همگی تحت مدیریت یکسان سازمان های اطلاعاتی کشورهای توطئه کننده علیه سوریه قرار گرفتند، انجام خواهند داد که چندی پیش در واشنگتن برای بررسی طرح یورش بزرگ به دمشق یا به زعم سعودی، غزوه پایانی دمشق نشست برگزار کرده بودند.

در این چارچوب، مسکو اطلاعات قابل توجهی را فاش کرد مبنی بر اینکه آمریکا و فرانسه با مشارکت اسرائیل، طرح حمله به دمشق را آماده کرده اند و سازمان های اطلاعاتی کشورهای دیگری که علیه سوریه توطئه می کنند، عملیات هماهنگی در سطح اجرا را برعهده دارند که شامل عربستان، ترکیه، اردن و قطر هستند.

این اطلاعات همزمان با اطلاعاتی دیگری که سفیر یک کشور منطقه ای در امان فاش کرد، به رسانه ها درز کرده است که روزنامه الثبات لبنان آن را نقل کرده است. این اطلاعات تصریح میکند که اسرائیل در مقابل پیشروی سریع ارتش سوریه به همراه حزب الله به سوی اعلام پیروزی دست بسته نخواهد ماند و با قدرت برای تجاوز نظامی به سوریه از طریق همپیمانان خود فشار وارد خواهد کرد تا موازنه قوا را در صحنه میدانی به نفع گروه های مسلح برهم بزند.

باید به این اطلاعات، حمله اخیر هواپیماهای رژیم صهیونیستی به یک مرکز وابسته به حزب الله در لبنان و عزم این جنبش برای پاسخ به این تجاوز و نیز تحرکات نظامی رژیم اشغالگر به سبب ترس و نگرانی از اقدامات غافلگیرکننده حزب الله را افزود که سبب شده است تا سران سیاسی و نظامی در تل آویو پیش بینی کنند که حزب الله برای برهم زدن تمام معادلات به طور مستقیم از جولان به اسرائیل حمله کند که طرح آمریکایی فرانسوی برای یورش به دمشق را به طور کامل آشفته و برهم خواهد زد و صحنه درگیری را به طور کامل دگرگون خواهد کرد به ویژه اینکه حزب الله امروز می تواند پاسخ به تجاوز اخیر اسرائیل را توجیه کند و بیانیه این جنبش هم از زمان و مکان مناسب سخن گفته است .

انتخاب این عبارت از سوی حزب الله، بدون علت و بی حساب و کتاب نبوده است به این دلیل که اسرائیل احساس رعب و نگرانی شدید کرده و تمام اقدامات وضعیت جنگی را اتخاذ کرده است، زیرا این حقیقت را درک کرده است که آنچه قبلا بشار اسد این رژیم را تهدید می کرد، به حزب الله واگذار شده تا پاسخ مناسب را در سطح عربده کشی اسرائیل در منطقه بدهد که برای تغییر معادلات بازدارندگی و تحمیل خطوط قرمز جدید بر سوریه و حزب الله تلاش می کند با توجه به اینکه حزب الله هنگامی که تهدید کند، درنگ نخواهد کرد و بدون درنگ آن را عملی خواهد کرد که دشمنان قبل از دوستان بر این مساله گواهی می دهند.

انتخاب گزینه باز کردن جبهه جولان به جای جنوب لبنان از سوی حزب الله برای گرفتن بهانه بمباران کامل لبنان بوده که اسرائیل هر بار تهدید می کند و در عین حال برای بستن راه به روی مزدوران و دلالان داخلی در جریان ۱۴ مارس است تا حزب الله را همانند گذشته مسئول خرابی هایی که ممکن است برای لبنان به بار آید، معرفی نکنند به ویژه پس از آنکه میشل سلیمان ساکن کاخ بعبدا در سخنانی مدعی شده بود معادله طلایی لبنان، میهن، ملت و ارزش های مشترک است نه چیزهای دیگر بدون اینکه کسی معنای ارزش های مشترکی را که سلیمان از آنها حرف زده، بفهمد.

در حالی که اگر مقاومت نبود، نه دولتی وجود داشت نه حکومت و نه وطنی که نامش لبنان است و آنچه اوضاع را متشنج تر می کند اصرار میشل سلیمان بر گفته خود است مبنی بر اینکه نهادهای شرعی در تصمیم گیری سیاسی یا نظامی هیچ شریکی ندارند، گویی عمدا کاسه خشم و کینه خود را بر مقاومت خالی می کند و گویی لبنان قوی تر از ایران شده است.

شکی نیست که جهان اسلام و اعراب به زودی به موعدی که سید مقاومت "برد سرنوشت ساز" خوانده بود، نزدیک می شوند. حتی اگر حزب الله پیش از حمله بزرگ پاسخ ندهد، اسرائیل امروز در لبه پرتگاه بازی می کند و چه بخواهد یا نخواهد روز به روز در باتلاق سوریه بیشتر غرق می شود و دیگر قادر به توطئه چینی در پشت پرده و برنامه ریزی برای خرابکاری در خفا نخواهد بود.

اظهارات راوی نوی فرمانده سابق منطقه شمالی در ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به روند عملیات نظامی در القلمون قابل توجه است که گفته است وضعیت شورشیان در سوریه قطعا سبب دخالت ارتش اسرائیل به منظور کاهش فشار ارتش سوریه بر این افراد خواهد شد و تقریبا قطعی شده است که این شورشیان، قافیه را باخته و شکست خورده اند و و راهبردی را که در پیش گرفته اند، اشتباه بوده است و نمی دانند چطور از حملات گازانبری ارتش سوریه فرار کنند به ویژه اینکه حزب الله که در پشت سر این ارتش است، قطعا پیروز است.

با توجه به اینکه حزب الله در صورت دخالت اسرائیل، هدف قرار می گیرد، هر گونه ماجراجویی در مرزهای لبنان، سبب خواهد شد تا حزب الله برای پاسخ دادن به این تجاوزات، نیازی به توجیه نداشته باشد و در آن هنگام، میشل سلیمان می تواند در مقابل دوربین ها همانند فواد سنیوره نخست وزیر وقت در سال ۲۰۰۶ اشک تمساح بریزد تا از شورای امنیت خواهش کند قوانین بین المللی را اجرا کند شاید جلوی عربده کشی اسرائیل را بگیرد.

حقیقت این است که اسرائیل رسیدن چنین لحظه ای را پیش بینی می کند که جنگ علیه سوریه به جنگ منطقه ای تبدیل شود که ممکن است تمام منطقه را در آتش خود بسوزاند. ینی گانتس رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در آگوست ۲۰۱۲ گفته بود حوادثی که در منطقه رخ می دهد، ارتش اسرائیل را وادار می کند تا برای هر سناریویی و رویارویی منطقه ای فراگیری آماده شود.

داده های زیادی نشان می دهد که احتمال دخالت اسرائیل در حمله آتی ممکن است، اما در صورتی که گروه های مسلح موشک های حرارتی ضد هواپیما و ضد تانک را دریافت کنند، اسرائیل در مرحله نخست جنگ دخالت نخواهد کرد و به حمایت اطلاعاتی و پذیرش مجروحان این گروه ها در بیمارستان های خود بسنده خواهد کرد، اما اگر ببیند که حمله شکست خواهد خورد، برای تغییر موازنه های قوا در سطح میدانی دخالت خواهد کرد. این معادله جدید را ژنرال های ارتش صهیونیست ها ترسیم کرده اند.

پیشتر برخی رسانه ها محتوای نشست محرمانه ای را فاش کردند که میان محمد بن نایف وزیر کشور عربستان و مقامات امنیتی اسرائیل در چارچوب هماهنگی رو به رشد در زمینه امنیتی میان ریاض و تل آویو انجام شده است به طوری که المنار به نقل از منابع آگاه خود فاش کرده بود که نایف سعودی در دیدار با مقامات امنیتی اسرائیل، موضوع کمک های اطلاعاتی و لجستیکی را که اسرائیل به باندهای تروریستی در سوریه تقدیم می کند، بررسی کرده است و از تل آویو خواسته این کمک ها را افزایش داده و مشارکت گسترده تری در عملیات تجاوزکارانه ای علیه سوریه داشته باشد که محور ضد سوری در حال برنامه ریزی برای آن هستند. البته کمک به سقوط دمشق به نفع تل آویو خواهد بود که از یک سو در فلسطین مورد بهره برداری خواهد کرد و از سوی دیگر در سطح عادی سازی روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و دیگر پادشاهی ها و حکومت های عربی وابسته سود خواهد برد که این موضوع را چندی پیش، مقامات سعودی در جریان کنفرانس اقتصادی داووس سوئیس به اسرائیلی ها وعده داده بودند.

روند اموری هر گونه که باشد، احتمال ورود فراگیر اسرائیل به جنگ در سوریه وجود دارد، زیرا این رژیم به دنبال ثبت یک پیروزی جدید بر سوریه و از طریق آن بر تمام اعراب است تا عقده شکست و ناکامی را برای همیشه در وجود اعراب قرار دهد و همزمان حساب های قدیمی را با حزب الله تسویه کند.

اما در صورتی که رژیم صهیونیستی وارد جنگ شود، ورودش، آغاز پایان این رژیم و تمام طرح های قدیمی و جدیدش و پایان نفوذ آمریکا و توطئه چینی سعودی و دفن طرح فتنه مذهبی که عربستان خواسته است فتنه سنی شیعی باشد و در نتیجه سبب ظهور یک قدرت منطقه ای بزرگی خواهد شد که از ایران تا عراق و سوریه و لبنان امتداد خواهد یافت.

روسیه در جنگ وارد می شود

روسیه نشان داده که دیگر از یک سوراخ دو بار گزیده نخواهد شد، بر اساس برخی گزارش های رسانه ای ، پس از ماجراهایی که در اوکراین رخ داد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بلافاصله تصمیم به تقویت ناوگان دریایی روسیه در دریای مدیترانه گرفت و دستور اعزام دو کشتی حامل افسران بلندپایه و نیروهای کماندویی روسی را صادر کرد که به سرعت در نبردهای میدانی در کنار ارتش سوریه علیه بازمانده های تکفیری و مزدور وارد عمل شدند و افسران ارتش و سازمان اطلاعاتی روسیه در تمام مناطق درگیر پخش شدند به طوری که اطلاعات و مشاوره نه تنها در سطح فرماندهی کل بلکه در سطح لشگرها و گروه های میدانی ارائه می کنند و سوریه بنا به آنچه کارشناسان روس تاکید کرده اند به دولتی تبدیل شده است که از امکانات و توانمندی های یک قدرت بزرگ در سطح اطلاعاتی برخوردار شده است که نتایج ملموس و سریعی برای جنگی که ارتش سوریه و همپیمانانش علیه تروریسم به راه انداخته اند، خواهد داشت علاوه بر فواید زیادی که این کمک ها برای فرماندهی عملیات به منظور شکست طرح حملات چهارجانبه فراهم خواهد کرد.

همچنین گفته می شود روسیه طی هفته های گذشته، ارسال انواع سلاح و مهمات به انبارهای سوریه را از طریق هوایی و دریایی افزایشداده است که ناظران آن را آمادگی پیشگیرانه برای جنگی دانسته اند که ممکن است از چارچوب مرزهای سوریه هم خارج شده و منطقه را در بر بگیرد به ویژه با توجه به اینکه اردن و اسرائیل هم در چنین جنگی وارد می شوند.

اما ناظران در خصوص ترکیه ابراز عقیده می کنند که ورود این کشور به جنگ، خطرات زیادی برای آن خواهد داشت، زیرا کشتی های جنگی روسیه مستقر در دریای مدیترانه در چنین شرایطی دست بسته نخواهند بود و همین مساله احتمال اینکه اردوغان تصمیم به دخالت ارتش کشورش در جنگ بگیرد، کاهش می دهد، جنگی که ممکن است به یک نبرد تمام عیاری که از چارچوب منطقه خاورمیانه هم فراتر رود و پیمان ناتو هم وارد آن شود که آمریکا و همپیمانانش از چنین حالتی وحشت دارند، زیرا می دانند که خرس روسی این بار با توجه به حوادثی که در اوکراین رخ داد، خیلی عصبانی است و برای آمادگی از امنیت ملی خود و حفظ سوریه به هر قیمتی آماده است.

حزب الله تمام معادلات را برهم می زند

اما در خصوص حزب الله، هیچ نکته مبهمی وجود ندارد و همه چیز واضح و روشن است و خیلی به فلسفه بافی نیاز ندارد، دشمن، اسرائیل است و از نظر حزب الله، هر بلا و فاجعه ای که در منطقه رخ می دهد و هر توطئه ای که علیه امت اسلام طراحی می شود و نقشه هایی که در پشت پرده علیه فلسطین آماده می شود، همه به سبب اسرائیل است، غده سرطانی که در پیکره امت کاشته شده تا جوامع را از داخل فاسد کنند تا اعراب نتوانند سر پای خود بایستند.

در این چارچوب، برخی رسانه ها، اظهارات یک افسر بلندپایه روسی را در دیدار با سفر یک کشور منطقه ای در بیروت فاش کرده اند که تاکید کرده بود نبرد پس از یبرود، غافلگیرکننده هایی غیر قابل پیش بینی خواهد داشت.

پرسشی که مطرح می شود این است که آیا توافق ضمنی میان روسیه و محور مقاومت به دست آمده است مبنی بر اینکه اسرائیل باید بهای خرابکاری اش در اوکراین و عربده کشی اش در سوریه و لبنان را از گذرگاه جولان پرداخت کند. باید به اظهارات پوتین اشاره کرد که از وی نقل شده است که اوکراین برای روسیه همانند اسرائیل برای آمریکا است.

در صورتی که این مقایسه(اوکراین برای روسیه همانند اسرائیل برای آمریکاست)، صحت داشته باشد، تعدی آمریکا به ستون فقرات روسیه و کلید امنیت ملی اش، تمام خطوط قرمز و قواعد بازی قدیمی را از بین خواهد بود و روسیه هم حق بازی در ستون فقرات آمریکا یعنی اسرائیل را برای خود محفوظ خواهد دانست تا بهای توطئه چینی علیه روسیه در گرجستان، سوریه و اوکراین را پرداخت کند.

آنچه بر وضع کنونی، نوعی ابهام هولناک حاکم می کند، سکوت پوتین و خودداری از هر گونه اظهارنظر صریح با وجود سقوط کیف در دستان مزدوران پیمان ناتو است که معنایش این است که زبان سیاسی دیگر سودی ندارد و باید منتظر غافلگیرکننده های نظامی آتی بود.

همچنانکه همه پس از افشاگری چند هفته پیش سید حسن نصرالله می دانند که اسرائیل بدون موافقت آمریکا و پوشش سیاسی غربی نمی توانست به یک مرکز حزب الله حمله کند و در نتیجه این نشانه ای برای چراغ سبز بالاتر به اسرائیل برای مدیریت تهاجم به دمشق و حمایت از تروریست ها در یکسره کردن جنگ در دیوارهای کاخ بشار اسد رئیس جمهوری سوریه بر اساس رویا و توهمی است که در آن به سر می برند.

ناظران معتقدند آنچه سناریوی کشانده شدن اسرائیل به جنگ حتی اگر برای حمایت از تروریست ها در سوریه دخالت نکند، تقویت می کند این است که پاسخ حزب الله به حمله هوایی اخیر اسرائیل از داخل سوریه و به طور مشخص از جولان صورت خواهد گرفت، زیرا زمان آن رسیده است که اسرائیل ، حساب پس دهد و جولان را به سوریه بازگرداند.

همچنین مساله دیگری که این سناریو را مورد تاکید قرار می دهد اقدام لشگر هفتم ارتش سوریه برای پاکسازی منطقه القنیطره از میادین مینی است که پس از جنگ ۱۹۷۳ کار گذاشته شده بود که المیادین به آن اشاره کرد که معنایش این است که وعده چندی پیش بشار اسد رئیس جمهوری سوریه برای گشودن جبهه جولان در آستانه محقق شدن است و وعده سید حسن نصرالله رهبر مقاومت هم درباره تحقق پیروزی بزرگ اگر فقط منظورش پیروزی بر تکفیری ها نباشد، بلکه بر اسرائیل نیز محقق خواهد شد و گردان های مقاومت که برای رویارویی با اسرائیل در جولان آماده شده و آموزش دیده اند از ملی گراها و غیر شیعیان هستند که برای حمله به جولان و الجلیل در آمادگی کامل به سر می برند.

از سوی دیگر باید به اعتراف مقامات رژیم صهیونیستی به توان بالای حزب الله اشاره کرد، تل آویو امروز رسما اذعان می کند که حزب الله قادر است به طور همزمان در سه جنگ وارد شود، جنگ با تکفیری ها در سوریه و ضد اسرائیل در لبنان و ضد تروریست ها در داخل این کشور.

و سخن پایانی این است که بالاتر از همه مسائل گفته شده، باید به اراده و ایمان قوی رزمندگان مقاومت و در راس آنها رهبر و پرچمدار مقاومت، سید حسن نصرالله اشاره کرد که وعده پیروزی بزرگ بر محور سازش و توطئه کنندگان علیه سوریه و به طور کلی علیه محور مقاومت را بی دلیل مطرح نکرده است، ایمان و اراده ای که سبب پیروزی مقاومت در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ شد، این بار هم قادر خواهد بود در نبرد سرنوشت سازی که سید مقاومت از آن سخن گفته است، به پیروزی برسد.

مقاومتی که رزمندگانش به گفته شیخ حسام العیلانی امام مسجد الغفران صیدا، در راه دفاع از میهن(لبنان)، از جان خود گذاشتند و خونشان به خاطردفاع از لبنان بر زمین ریخته شد که متاسفانه هجمه برخی طرف های لبنانی و تاسف بارتر آنکه از سوی فردی هدف

هجمه قرار گرفته که عنوان رئیس جمهوری لبنان را یدک می کشد و اینگونه پاداش مجاهدت ها و فداکاری هایش از سوی میشل سلیمان و هوادارانش در جریان ۱۴ مارس داده شود. مقاومتی که بی منت و با تمام وجود از لبنان و ملتش دفاع می کند.
مقاومتی که جامعه جهانی را وادار کرد تا به لبنان توجه کنند و به آن احترام بگذارند و با این کشور بر این اساس تعامل کنند که دولتی است که حق دارد از سرزمین و ملت خود دفاع کند.

مقاومتی که امروز در بهترین وضعیت و قوی ترین حالت خود قرار دارد و کسانی که تلاش می کنند مقاومت را معادله طلایی حذف کنند و به جای آن گزینه مبهم و مشکوکی وارد کنند، آگاهانه یا ناآگاهانه به رژیمی خدمت می کنند که همواره در کمین لبنان است و از هر فرصتی برای تسلیم این کشور استفاده می کند.

این مقاومت بود که به گفته شیخ عبدالسلام الحرایش رئیس جریان عربی مقاوم لبنان پس از پیروزی های سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶، اکنون یک قدرت بازدارندگی تشکیل داده و دشمن صهیونیست را وادار کرده پیش از هرگونه ماجراجویی علیه لبنان، هزاران بار به عواقب خطرناک و ویرانگرش بیندیشد. مقاومتی که سبب شده است امروز رژیم اشغالگر قدس به لبنان دیگر به عنوان یک صید آسان و لقمه راحت نگاه نکند و همواره از غافلگیرکننده های مقاومت در هراس و وحشت به سر ببرد.    

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها