امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65357
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: اقلیت‌های دینی ...

یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: اقلیت‌های دینی در ایران دارای 5 نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند و این در حالیست که جمعیت اقلیت‌های دینی (پیروان مختلف) در مجموع کمتر حد نصابی‌ است که برای داشتن یک نماینده در مجلس در قوانین کشور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مسیحیان آشوری در ایران با آزادی و آسایش کامل در کنار برادران مسلمان خود زندگی می‌کنند و ضمن آزادی در انجام مراسم مذهبی خود در انجام فعالیت‌های فرهنگی خود نیز آزاد بوده و بودجه کنگره‌های فرهنگی توسط دولت جمهوری اسلامی ایران تأمین می‌شود.

نماینده مسیحیان آشوری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رفتار سردمداران غربی به هیچ وجه ارتباطی با دین مسیحیت ندارد و من این افراد را مسیحی نمی‌دانم و من شرمنده‌ام از اینکه اقدامات ضدبشری در سراسر جهان به نام مسیحیت اتفاق می‌افتد از سوی دیگر چگونه کشوری که اجازه نمی‌دهد تا انجیل در مدارسش خوانده شود را می‌توان مسیحی دانست و این در حالی است که انجیل در مدارس ایران و برای مسحیان قرائت و حتی تدریس هم می‌شود.

بت‌کلیا اظهار داشت: دولتمردان آمریکایی و غربی در حالی دم از حقوق بشر می‌زنند که در عراق گروه‌های تروریستی کلیسای مسیحیان را به رگبار بستند و نظامیان آمریکایی و اروپایی که در آنجا حضور داشتند تنها نظاره‌گر این اقدام غیرانسانی بودند.

وی اضافه کرد: سؤال اینجاست که مدعیان حقوق بشر که دائما دم از حقوق بشر در ایران می‌زنند چرا نسبت به سر بریدن کشیش مسیحی توسط تروریست‌های تکفیری سکوت اختیار می‌کنند و واکنشی نشان نمی‌دهند.
         برای مطالعه بخش تفصیلی این مصاحبه اینجا کلیک کنید
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها