امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6539
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۵۵
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مراسم رونمایی از مجموعه 15 جلدی «راه زندگی» امروز با حضور جواد محمدزاده‌مقدم، مدیر عامل ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مراسم رونمایی از مجموعه 15 جلدی «راه زندگی» امروز با حضور جواد محمدزاده‌مقدم، مدیر عامل انتشارات آستان قدس رضوی (به نشر)، جواد محدثی نویسنده مجموعه و جمعی از اهالی رسانه در غرفه آستان قدس رضوی رونمایی شد.

در این مراسم جواد محمدزاده مقدم، مدیر عامل انتشارات آستان قدس رضوی، بیان داشت: اگر دهه هشتاد را در حوزه مهارت‌های زندگی و موج ترجمه آثار از دنیای غرب و ورود آن به کشور اسلامی‌مان مورد بررسی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که نگاه‌های سکولار با ترجمه آثار غربی وارد جامعه ما شده است.

وی اضافه کرد: آستان قدس رضوی تاکنون آثاری را با رویکرد عمومی و جوان و با توجه به نگاه رهبر انقلاب اسلامی به موضوع سبک زندگی، منتشر و مورد توجه قرار داده است که مجموعه 15 جلدی «راه زندگی» از جمله این آثار به شمار می‌رود.

محمدزاده مقدم ادامه داد: آنچه در این گونه فعالیت‌ها مهم و ضروری است، کاربردی کردن و اجرای تکنیک‌های مهارتی است یعنی باید بر خلاف موج شعار زده که نسبت به فرمایش رهبری رخ می‌دهد، عملاً وارد میدان شده و در همه اجزای زندگی احادیث ائمه معصومین (ع) را که دریای غنی معارف است، را وارد زندگیمان کنیم.

وی افزود: جلد نخست این مجموعه 15 جلدی به «حکمت‌های قدسی» ترجمه و توضیح چهل حدیث قدسی شامل عناوینی همچون سایه‌سار رحمت، راز خلقت، قلب رازدار، راه محبت، بشارت و هشدار و جلد دوم با عنوان «حکمت‌های نبوی» نامگذاری شده است که دارای چهل حدیث با موضوعاتی نظیر  تربیت دینی، مسئولیت اجتماعی، کار بدون آگاهی و صلاح و فساد مسولان را در برمی‌گیرد.

محمدزاده‌مقدم بیان کرد: جلد سوم نیز با عنوان «حکمت‌های علوی» با موضوع چهل حدیث از حضرت علی (ع) به چاپ رسیده است که محورهایی همچون دوستان واقعی، سرانجام فتنه انگیزی، نشانه‌های عقل، پایان خط را در خود جای داده و جلد چهارم «حکمت‌های فاطمی» در موضوعاتی نظیر اخلاص و اعتدال، به کجا چنین شتابان، آیین همسرداری و خواسته‌های والا را شامل می‌شود.

مدیر عامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت: از دیگر مجلدات این مجموعه می‌توان به حکمت‌های حسنی، حکمت‌های حسینی، حکمت‌های سجادی، حکمت‌های باقری، حکمت‌های صادقی ، حکمت‌های کاظمی، حکمت‌های رضوی، حکمت‌های تقوی، حکمت‌های جوادی، حکمت‌های نقوی، حکمت‌های عسگری و حکمت‌های مهدوی اشاره کرد که هر یک از این مجلدات، چهل حدیث از ائمه معصومین (علیه السلام) را در قالبی جذاب و خواندنی را به رشته تحریر در آورده است که موضوعات روز جامعه و عمومی را می‌توان در این اثر ارزشمند یافت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها