امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65407
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حمید قبادی در نشست خبری سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس که ساعتی قبل در تالار وحدت برگزار شد با بیان اینکه سومین ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حمید قبادی در نشست خبری سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس که ساعتی قبل در تالار وحدت برگزار شد با بیان اینکه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی از 15 تا 23 اسفند در تالار وحدت برگزار می‌شود، گفت: یکی از مهمترین اهداف این جشنواره همکاری و مشارکت و بخش‌های غیردولتی و انجمن‌های غیر دولتی در بخش مد و لباس است.

وی افزود: حدود سه ماه است برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری جشنواره آغاز شده است و ما تلاش کردیم تا با نگاه به نقدهای گذشته فراخوان دوره جدید را تنظیم کنیم.

قبادی ادامه داد: جشنواره مد و لباس فجر در سومین دوره خود شامل هفت بخش است که مهمترین بخش آن بخش طراحی مد و لباس خواهد بود.

وی افزود: در بخش مسابقه  5هزار مدل لباس واصل شده است و سه بخش لباس مردان، لباس بانوان شامل مانتو اجتماع و مجلسی و بخش لباس کودکان را خواهیم داشت.

دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس تصریح کرد: در بخش فروش سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به دنبال کاربردی کردن و ارائه آثار برگزیده دوره‌های قبل هستیم و حدود 70 غرفه را در بخش فروش خواهیم داشت.

قبادی افزود: بخش دیگر این جشنواره جریان‌سازی‌های علمی و کاربردی مد و لباس است که به همین منظور مشارکت بخش های دانشگاهی را نیز داریم و 70 مرکز علمی در این حوزه کار می‌کنند، بیش از 100 مقاله و پایان‌نامه به بخش علمی راه پیدا کرده و با توجه به اینکه از سال آینده مقطع کارشناسی ارشد مد و لباس را نیز خواهیم داشت امیدواریم بتوانیم سال آینده پایان‌نامه‌های مقطع ارشد را در جشنواره داشته باشیم.

دبیر سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس ادامه داد: بخش لباس دانشجویی و طراحی لباس دانشجویی بخش دیگری از سومین جشنواره مد و لباس را تشکیل می‌دهد که شامل طراحی لباس توسط دانشجویان برای خود دانشجویان و طراحی لباس عموم طراحان برای دانشجویان است.

قبادی افزود: ما به دنبال ارتباط فراگیر بین دست‌اندرکاران صنایع در مراحل قبل از تولید، طراحی و تولید پارچه هستیم و تلاش می‌کنیم تا ابهامات و خلأهای موجود در این زمینه را حل کنیم.

وی اظهار داشت: در بخش استان‌ها هم اکنون تمام ادارات کل فرهنگ استان‌ها کارشناس مد و لباس طراحی خود را معرفی کردند و دراین دوره میزبان 17 استان خواهیم بود.

دبیر سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس در خصوص جابجایی محل برگزاری نمایشگاه گفت: در ابتدا قرار بود نمایشگاه در مصلی تهران برگزار شود که به دلیل برگزاری نماز جمعه منتفی شد و قرار شد به نمایشگاه بین‌المللی انتقال داده شود که در آنجا نیز مشکلاتی وجود داشت و در انتها تصمیم بر این شد که در تالار وحدت با در اختیار گرفتن تمام فضاها و امکانات جشنواره بین‌المللی مد و لباس برگزار شود.

هدف جشنواره مد و لباس ارزان فروشی نیست

وی با اشاره به قیمت محصولات ارائه شده در این جشنواره افزود: هدف جشنواره ارزان فروختن نیست بلکه ارائه آثار برگزیده است و ما نمی‌توانیم به فروشندگان تاکید کنیم که ارزان بفروشند بلکه قیمت‌ها منطقی خواهد بود و حتما محصولاتی عرضه می‌شوند که نشان شیما را داشته باشند، بنابراین قیمت‌های مناسب با کیفیت‌های مطلوب عرضه می‌شوند.

حضور طراحان بین‌المللی مد و لباس در سومین جشنواره مد و لباس فجر

وی ادامه داد: سه نفر از اساتید طراحی بین‌المللی را انتخاب کرده‌ایم که در این مدت کارگاه آموزشی برگزار خواهند کرد همچنین برخی از انجمن‌های دوستی مانند انجمن دوستی برزیل، کره جنوبی و قزاقستان در این جشنواره حضور خواهند داشت.

مزون‌های مولد مورد حمایت قرار می‌گیرند

دبیر سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس ادامه داد: بحث ما هویت‌بخشی مد و لباس است و مزون‌هایی را که برای هر فصل خالق آثار جدید باشند مورد حمایت ما قرار می‌گیرند، سال گذشته نیز سه گروه از این مزون‌ها جزء پر بازدیدترین بخش های جشنواره بوده‌اند.

نمایش زنده لباس مردان در جشنواره مد و لباس

قبادی افزود: برنامه‌ریزی‌ها برای نمایش زنده لباس مردان انجام شده است و اگر بتوانیم یک شب صحن تالار وحدت را در اختیار بگریم نمایش زنده لباس مردان را برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: مجوزهای نمایش مد و لباس را صادر کرده‌ایم و نظارت‌های لازم نیز صورت خواهد گرفت و به زودی شاهد برگزار نمایش زنده لباس در کشور خواهیم بود.

قبادی گفت: آموزش‌های لازم مانند نحوه راه‌رفتن و بومی شدن اصول و قوانین در دستور کار قرار گرفته است و افرادی که مایل باشند در این زمینه فعالیت کنند کارت صلاحیت دریافت می‌کنند.

حضور موسسات مد و لباس تک منظوره در جشنواره

دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس گفت: حدود 30 موسسه مد و لباس تک منظوره در نمایشگاه حضور خواهند داشت که به صورت مستقل فعالیت خود را انجام می‌دهند.

قبادی افزود: طی سال‌های گذشته پوشش مجریان و گویندگان تغییرات خوبی داشته است و حتی در تولید سریال‌ها نیز همکاری خوبی آغاز شده است اما همچنان معرفی آثار برتر تولید‌کنندگان و طراحان به گام‌های مؤثرتری نیازمند است.

موزه مد و لباس به زودی راه‌اندازی می‌شود

قبادی افزود: در جلسه روز گذشته شورای سیاست‌گذاری پیشنهادات خوبی مطرح شد و چند طرح برای سال 93 مورد بررسی قرار گرفت که یکی از آنها برگزاری نمایشگاه دائمی است.

وی خاطر نشان کرد: بزودی موزه مد و لباس در کشور راه‌اندازی می‌شود که در یکی از گالری‌های این موزه بحث نمایشگاه دائمی را خواهیم داشت.

قبادی گفت: شاخص‌ها برای انتخاب مد و لباس برتر تدوین شده و از الگوهایی که بر اساس کارهای علمی طراحی شده‌اند یک لباس باید حداقل امتیاز 60 را بگیرد که بخش نمایش زنده لباس راه پیدا کند.

دبیر جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر درباره ژورنال‌های مد و لباس گفت: لوازم مورد نیاز مد و لباس باید بر اساس استانداردهای جهانی در کشور راه‌اندازی شود ویکی از این مقولات اطلاع‌رسانی است که ژورنال‌ها می‌توانند در این مسیر نقش مؤثرتری داشته باشند و باید ساختارها به گونه‌ای فراهم شود تا شاهد باشیم ژورنال‌ها به خوبی و راحتی منتشر شود.

وی ادامه داد: هم اکنون کمیسیون صدور مجوزها کار خود را آغاز کرده است و هر طراحی که مایل باشد طرح‌های خود را در قالب ژورنال منتشر کند می‌تواند مجوز خود را اخذ کند.

قبادی افزود: ما هیچ محدودیتی برای استفاده از رنگ نداریم اما نحوه استفاده از آنها باید منطبق بر موضوعات اسلامی باشد.

مراسم افتتاحیه سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر 15 اسفند ساعت 11.30 دقیقه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار