امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65419
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، جعفر آژنگ ظهر امروز جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج اظهار داشت: از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، جعفر آژنگ ظهر امروز جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون بیش از یک‌هزار و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال‌جاری تاکنون در این استان خبر داد.

به گفته وی، از نظر کشفیات مواد مخدر در استان در طول 11 ماه گذشته نسبت به مدت زمان سال گذشته 70 درصد رشد داشته‌ایم.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: این مواد در مسیر ترانزیتی و یا از طریق فروشندگان و مصرف‌کنندگان مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

آژنگ از افزایش 4 درصدی کشفیات پیشتازهای مواد مخدر در سال‌جاری خبر داد و گفت: 43 خودرو در طول سال‌جاری از عاملین تهیه و توزیع مواد مخدر در استان توقیف شده است.

متلاشی شدن 21 باند توزیع مواد مخدر

وی از متلاشی کردن 21 باند توزیع مواد مخدر در استان کردستان خبر داد و افزود: از نظر تعداد پرونده‌های تشکیل شده نیز نسبت به سال گذشته 4 درصد رشد داشته‌ایم.

به گفته جانشین فرماندهی انتظامی کردستان، تعدادی اسلحه نیز از باندهای توزیع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

آژنگ در مورد افزایش کشفیات انواع مواد مخدر در استان کردستان اظهار کرد: کشف تریاک 15 درصد، حشیش 38 درصد، مورفین 100 درصد و مواد مخدر شیشه 81 درصد نسبت به سال گذشته در استان رشد داشته است.

وی تصریح کرد: یک باند تولید شیشه در شهرستان سقز با تلاش نیروهای انتظامی شناسایی و بیش از 25 کیلوگرم شیشه خیس از آنها کشف و ضبط شده است.

به گفته جانشین فرماندهی انتظامی کردستان، یک باند 7 نفره که غیربومی و تهرانی هستند نیز در همین راستا دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قانونی تحویل داده شده‌اند.

به گفته آژنگ، بیشترین کشفیات مواد مخدر استان کردستان مربوط به شهر سنندج است و 70 درصد از کشفیات مربوط به ترانزیت و باندها است.

وی با بیان اینکه تریاک بیشترین کشفیات مواد مخدر در استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: خوشبختانه امسال در زمینه کاشت خشخاش کوچکترین موردی در سطح استان مشاهده نشده است.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه ماموریت و رسالت نیروی انتظامی در زمینه مبارزه با مواد مخدر تعطیل بردار نیست، بیان کرد: تلاش در راستای متلاشی نمودن باندها و ایجاد محیطی امن برای مردم مهم‌ترین رسالت پلیس در استان است.

آژنگ کاهش سن معتادین در استان را زنگ خطر دانست و گفت: مواد مخدر چیزی نیست که با برخوردهای قهری بتوان ریشه‌کن کرد باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی و ایجاد تعامل بین دستگاهی در بحث مقابله با مواد مخدر ورود پیدا کرد.

وی با بیان اینکه استان کردستان در گذشته به عنوان استان سفیدی در بحث مواد مخدر شناخته می‌شد، بیان کرد: امروز در کردستان در این زمینه مشکلاتی داریم که باید برای مقابله با آن چاره‌اندیشی‌های لازم صورت بگیرد.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با عاملین مواد مخدر یکی از مهم‌ترین رسالت‌های نیروی انتظامی است و در این زمینه با شدت هرچه تمام‌تر تلاش خواهیم کرد.
انتهای پیام/79002/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار