امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65431
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، حمیدرضا کفاش، پیش از ظهر امروز در همایش تربیتی آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، حمیدرضا کفاش، پیش از ظهر امروز در همایش تربیتی آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت: امروز نمی‌توان با منع و حرکت‌های انفعالی فرزندان را هدایت و تربیت اسلامی و متعالی را در مورد آنها اجرا کرد.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش به دنبال برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و ارتقا دانش و تحصیل آنها در زمینه امور تربیتی است و سال آینده دوره‌های آموزش ضمن خدمت نیز برگزار خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: افراد پیشکسوت و دارای تجربه نیز در این حوزه ارزشمند هستند و باید حضور داشته باشند و صحیح نیست به دلیل گرایش‌های سیاسی افراد را از این عرصه حذف کنیم.

کفاش تاکید کرد: باید حوزه پرورشی در وزارت آموزش و پرورش به نخستین قدرت در وزارتخانه وصل شود تا این حوزه به عظمت و بزرگی که در دوران شهیدان رجایی و باهنر داشت، بازگردد.

وی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم تکریم و احترام این دوره بازگردد باید اقدامات زیربنایی انجام شود، بیان کرد: ابتدا باید افراد سیاسی که به دلیل برخی سلایق فعالیت آنها متوقف شده بود، بازگردند.

کفاش، نیروی انسانی را حور توسعه و امکانات دانست و تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که با انسان سر و کار داریم و باید برای تربیت انسان‌ها فعالیت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: توسعه و تجهیز نیز از ارکان کار در حوزه پرورشی است و قرار شده مدارس، کانون‌ها و اردوگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها را مانند سازمان نوسازی ببینند و به آنها نیز بودجه و امکانات ارائه دهند.

کفاش تصریح کرد: باید مطالبات حوزه تربیت را از دیگران مطالبه کنیم ضمن اینکه دیگران را نیز در این امر مشارکت دهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تاکنون هرچه مشکل و ناهنجاری پیش آمده، امور تربیتی و فرهنگی را متولی آن می‌‌دانند و اکنون نیز برای اینکه آن را حل کنند، همه کار را بر عهده این بخش می‌گذارند در حالی که نیاز به مشارکت و همراهی در این زمینه وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مربیان امور تربیتی و پرورشی، تنها مربی بچه‌های حزب‌اللهی نیستند و مربی پرورشی باید محبوب قلوب باشد تا فعالیت‌های آموزشی او موثر واقع شود.

کفاش تاکید کرد: کسی که ورزش را به نفع مشاوره تعطیل کند، نگرش سیستمی ندارد و آن کسی که فکر می‌کند پول گروه سرود را باید صرف قرآن کند، نگاهش سیستمی نیست بلکه صرفا مذهبی است و هر چیزی باید در جای خودش هزینه و استفاده شود.

وی بیان کرد: بچه‌ها دوست دارند در محل تحصیل بخندند و شادی کنند به همین دلیل باید با استفاده از همین علاقه آنها را جذب کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش یکی از نقایص کارهای تربیتی را نیز اینگونه بیان کرد: برخی اهداف برای دانش‌آموزان آن قدر بلند و بزرگ تعریف می‌شود که نمی‌شود به آنها رسید.

کفاش، بر ایجاد تغییر در حوزه تربیت تاکید کرد و یادآور شد: در حوزه تربیت باید نگرش‌ها تغییر کند و این تغییرها باید به مرور زمان انجام شود.

وی همچنین بر چاپ و انتشار کتاب در حوزه پرورشی تاکید کرد و افزود: برای هر دوره تحصیلی باید یک کتاب پرورشی در دسترس معلمان قرار گیرد.
انتهای پیام/2464/س40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار