امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65441
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران، نخستین شورای سیاستگذاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران، نخستین شورای سیاستگذاری دهمین همایش ملی خلیج فارس امروز با حضور آیت الله سیدمحمد حسینی خامنه ای رئیس بنیاد ایران شناسی، حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی و اعضای دبیرخانه دهمین همایش ملی خلیج فارس برگزار شد.

این نشست به منظور مشارکت در برگزاری دهمین همایش ملی خلیج فارس و همچنین تصمیم گیری درباره سیاستگذاری یازدهمین دوره این همایش در سال 1394 تشکیل شد.

بنیاد ایران‌شناسی در زمینه اجرای دهمین همایش ملی خلیج فارس با جهاد دانشگاهی مشارکت خواهد کرد.

در ابتدای این نشست آیت‌الله سیدمحمد حسینی خامنه‌ای رئیس بنیاد ایران‌شناسی، پیشنهاد تشکیل شورای سیاستگذاری با حضور تمام دستگاه‌های دخیل در حوزه‌ی خلیج فارس و بخش‌هایی که هر سال به‌صورت پراکنده برنامه‌هایی را برای خلیج فارس برگزار می‌کنند، ارائه داد.

وی افزود: باید ید واحدی برای خلیج فارس ایجاد شود، چراکه این کار جلوی ضررها را خواهد گرفت و نتایج این همایش‌ها باید به‌عنوان منبعی در کتابخانه‌های دنیا منتشر و از آن استفاده شود.

در این نشست به پیشنهاد و توصیه آیت الله خامنه ای مقرر شد که همایش خلیج فارس از سال 1394 به صورت بلند مدت و در سطح بین‌المللی برگزار شود.

رییس بنیاد ایران‌شناسی با یادآوری این‌که موضوع خلیج فارس زیربنایی و حقوقی است و اهمیتش به مستندات تاریخی است که وجود دارد، افزود: این زیربناها و مبناها نباید در کنگره‌ی خلیج فارس مورد غفلت قرار گیرند.

حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی نیز در ادامه این نشست، طراحی و اعطای نشان خلیج فارس با هماهنگی دولت را پیشنهاد کرد و اظهار داشت: این نشان را می‌توان به خانواده‌های شهدای این منطقه و کسانی که در زمینه‌های مختلف علمی-پژوهشی حوزه‌ خلیج فارس فعالیت کرده‌اند اعطا کرد.

در این نشست همچنین تصمیم گرفته شد که کارگروهی با حضور بنیاد ایران‌شناسی و جهاد دانشگاهی تشکیل شود تا بر مبنای آن برای اجرای هرچه بهتر دهمین همایش ملی خلیج فارس تصمیم گیری شود.

همایش ملی خلیج فارس هر سال به‌مناسبت روز ملی خلیج فارس دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. دهمین دوره این همایش با اعلام فراخوان مقاله در محورهای مختلف فرهنگ، هنر و معماری خلیج فارس،گردشگری، ابعاد حقوقی، سیاسی و اجتماعی خلیج فارس، تاریخ و باستان شناسی خلیج فارس،جغرافیا و محیط زیست خلیج فارس دهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه 1393 برگزار خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال مقالات به این همایش 25 اسفندماه است و علاقمندان می توانند مقالات علمی-پژوهشی خود را از طریق پایگاه اینترنتی www.persiangulf-co.ir به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها