امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65443
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش را فراهم کردن محیط مناسب برای یادگیری کودکان و نوجوانان دانست و اظهار داشت: قوانین و مقررات، زمینه اجرایی کردن آن را تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر کشورهای دنیا و حتی آمریکا ورود موبایل به کلاس درس ممنوع است، گفت: در این زمینه تحقیقی در دانشگاه میشیگان انجام شده که موبایل به شدت مانع یادگیری شده و صدای زنگ یا پیامک آن سبب حواس پرتی می‌شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: بر اساس نظر کارشناسان خطوط موبایل و خواندن متن از روی آن، باعث عدم تمرکز و تسلط بر خواندن خطوط کتاب می‌شود و به شکل‌گیری روند آموزش نسل جوان آسیب جدی وارد می سازد و به همین دلیل مخالفت شدید خانواده ها را در پی داشته است.

وی ادامه داد: بارها به صراحت اعلام کرده‌ام آموزش و پرورش مخالف ورود موبایل به مدارس و کلاس درس است و تصمیمی هم برای تغییر در این قانون نداریم.

نوید ادهم در پایان، بازار بزرگ 12 میلیونی دانش آموزان را عاملی دانست که تاجران صنعت موبایل تنها موافقان ورود آن به مدارس باشند و افزود: این ممنوعیت، نوعی تمرین قانون مدارس برای دانش‌آموزان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار