امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65448
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
مسعود ثقفی، رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ...

مسعود ثقفی، رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص برنامه‌های این اداره کل برای چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال به ویژه آخرین چهارشنبه سال، عده‌ای از افراد سودجو و فرصت طلب، به تولید و توزیع مواد محترقه در بین نوجوانان و جوانان اقدام کنند و نوجوانان نیز از آثار مخرب آن اطلاعی ندارند؛ به همین جهت در معرض آسیب‌های ناشی از این موضوع قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: به منظور ارتقای فرهنگ ایمنی در جامعه و کاهش خسارات جانی و مالی، بخشنامه‌ای درباره پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال به مناطق آموزش و پرورش تهران ابلاغ شد.

ثقفی اضافه کرد: بر این اساس مقرر شد 2 اقدام اساسی شامل «تشکیل جلسه کمیته سلامت در هر منطقه آموزش و پرورش با موضوع کاهش اثرات حوادث و سوانح مرتبط با آتش‌سوزی و اتخاذ تدابیر ایمنی مناسب برای مدارس» و «آگاه نمودن دانش‌آموزان و اولیای آنها با دعوت از کارشناسان آتش‌نشانی، هلال‌احمر، اورژانس، نیروی انتظامی و غیره در مراسم صبحگاه و کلاس‌های آموزش خانواده» انجام شود. 

وی افزود: درخواست ما از دانش‌آموزان این است که از رفتارهای پرخطر که برای همه بالاخص سالمندان، زنان باردار و کودکان تازه متولد شده، آسیب‌زاست، به شدت دوری کنند.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: از مدیران مدارس و فرهنگیان درخواست می‌کنیم در صورت شناسایی مراکز فروش مواد منفجره و محترقه در اطراف محیط های آموزشی، در اسرع وقت، موضوع را با حراست منطقه در میان بگذارند.

وی در خصوص مشاهده مواد محترقه در مدارس نیز به خبرنگار فارس گفت: در صورت مشاهده مواد منفجره و محترقه توسط دانش‌آموزان در مدرسه، مدیر ضمن ارسال مواد به حراست آموزش و پرورش و اطلاع به اولیای دانش‌آموز، نسبت به تذکر  و اخذ تعهد جهت عدم این رفتار از دانش‌آموز خاطی، اقدام می‌کند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها