امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65457
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری المیادین گزارش داد که ارتش سوریه توانست مرتفعات استراتژیک مشرف بر شهر یبرود  در 80 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری المیادین گزارش داد که ارتش سوریه توانست مرتفعات استراتژیک مشرف بر شهر یبرود  در 80 کیلومتری شمال دمشق را به کنترل خود در آورد.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه کشتزارهای «ریما» نزدیک به یبرود را نیز تصرف کرد.

تحلیلگران نبرد در شهر «یبرود» سوریه را به عنوان نبردی سرنوشت ساز یاد کرده‌اند که تغییرات ریشه‌ای در معادلات نظامی سوریه به همراه خواهد داشت. نبرد ارتش سوریه علیه گروه‌های مسلح در داخل شهر یبرود با تشدید محاصره و حملات هوایی به آنها از چهارشنبه گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش‌های نظامی، شهر یبرود آخرین پناهگاه نیروهای مخالف مسلح در منطقه به شمار می‌رود و اهمیتی راهبردی برای آنها دارد زیرا به منزله نقطه کلیدی سلسله جبال قلمون به شمار می‌رود که در طول مرز سوریه و لبنان کشیده شده است.

از سوی دیگر، افتادن کنترل این شهر بدست نیروهای دولت سوریه می‌تواند جاده ارتباطی دمشق  به شهر محاصره شده حمص و مناطق علوی نشین طرفدار نظام سوریه در غرب این کشور را باز کند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها