امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65458
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، ظهر امروز  مراسم گرامیداشت روز ملی پرچم در قرقیزستان با حضور جمع کثیری از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، ظهر امروز  مراسم گرامیداشت روز ملی پرچم در قرقیزستان با حضور جمع کثیری از اقشار مختلف جامعه این کشور بویژه جوانان و دانشجویان در میدان مرکزی شهر بیشکک با شکوه خاصی برگزار شد.


این مراسم توسط وزارت کار، مهاجرت و جوانان جمهوری قرقیزستان در میدان «آلاتو» سازماندهی شده بود که جمعی از مقامات دولتی، نمایندگان پارلمان، وزارتخانه‌ها و ادارات قرقیزستان به این مراسم دعوت شده‌ بودند.

این مراسم ظهر امروز با ورود جوانان و دانشجویان مراکز علمی و آموزشی قرقیزستان به میدان مرکزی شهر بیشکک که حامل پرچم این کشور بودند، آغاز شد.


در ادامه بسیاری از مردم قرقیزستان به همراه ماشین‌های خود که پرچم قرقیزستان بر فراز آنها افراشته بود، از این میدان عبور کردند.


سپس مراسم رسمی این روز با رژه و اجرای مراسمات نظامی توسط نیروهای نظامی مستقر در میدان ادامه یافت.

پس از آن «الیاس‌بیک عالم‌کولف» وزیر کار، مهاجرت و جوانان قرقیزستان در سخنرانی خود به بیان اهمیت این مراسم پرداخت.


وی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک در خصوص اهداف برگزاری این مراسم، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم گرامیداشت این روز این است که همه قومیت‌های ساکن در جمهوری قرقیزستان باید بر اساس صلح و آرامش در زیر پرچم واحد زندگی کنند.


وزیر کار، مهاجرت و جوانان قرقیزستان در ادامه افزود سال جاری چهارمین سالی است که این مراسم برگزار می‌شود و انشاءالله این آئین به عنوان یک سنت پایدار در جمهوری قرقیزستان باقی بماند.


 این مقام قرقیز در پایان مصاحبه با فارس تصریح کرد: در حال حاضر این جشن نه فقط در پایتخت بلکه در تمام مناطق قرقیزستان برگزار می‌شود.


در ادامه یکی از شرکت کنندگان این مراسم در مصاحبه با خبرنگار فارس اظهار داشت که پرچم ملی و برگزاری این مراسم به منزله آن است که افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند، آن را به عنوان سمبل و نماد ملی خود و مظهر وحدت و یکپارچگی برمی‌شمارند.در خاتمه این مراسم، اجرای اشعار سنتی توسط شاعران معاصر با استقبال جمع کثیری از شرکت‌کنندگان مواجه شد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار