امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65472
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "جک متلوک" سفیر سابق آمریکا در مسکو و یکی از کارشناسان برجسته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "جک متلوک" سفیر سابق آمریکا در مسکو و یکی از کارشناسان برجسته در زمینه جمهوری‌های شوروی سابق اعلام کرد که برخورد دولت آمریکا در عرصه بین الملل این حق را از مقامات این کشور گرفته است تا در خصوص رعایت حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها، از جمله در اوکراین برای سایر کشورها به سخنرانی بپردازد.

این دیپلمات کهنه کار در صفحه وب لاگ خود نوشته است: روس‌ها می‌توانند ادعا کنند که ایالات متحده تنها به تمامیت ارضی کشورهایی علاقه مند است که پاسخگوی منافع آمریکا است. سابقه دولت آمریکا ثابت می‌کند که آنها در شرایط مشابهی، زمانی که متحدین خودشان در ناتو تمامیت ارضی سایر کشورها را نقض کردند، براحتی این مسئله را نادیده گرفته است. از جمله این موارد می‌توان به استقلال کوزوو از صربستان، جدایی سودان جنوبی از کشور سودان و تیمور شرقی از اندونزی اشاره کرد.

متلوک افزود: در رابطه با نقض حاکمیت باید گفت که روسیه می‌تواند یادآور شود که آمریکا هم برای آزادی اتباع خود به پاناما حمله کرده، به بهانه اینکه شاید صدام حسین سلاح کشتار جمعی داشته باشد، به عراق حمله کرده و موارد مشابه دیگر هم زیاد است. به بیان دیگر، سخنرانی کردن برای سایر کشورها در مورد رعایت حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها از طرف دولت آمریکا یادآور این ادعای خود آمریکاست که این کشور حق خاصی دارد که برای سایر کشورها به رسمیت شناخته نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها