امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65475
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «احمدضیا عبدالزی»، سخنگوی والی ولایت «ننگرهار» در شرق افغانستان در گفت‎وگو با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «احمدضیا عبدالزی»، سخنگوی والی ولایت «ننگرهار» در شرق افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که شبه‎نظامیان طالبان، 40 غیرنظامی از شهروندان منطقه «گوشته» و «لعل پور» این ولایت را چند روز پیش ربوده‌اند.

به گفته عبدالزی، تاکنون 15 نفر از این غیرنظامیان آزاد شده و تلاش‌ها برای آزادی 25 گروگان دیگر ادامه دارد.

وی افزود: گروه طالبان این غیرنظامیان را به خاطر همکاری با دولت ربوده‌اند.

جلوگیری از حمله انتحاری در شمال افغانستان

«عزت الله سنگرمل»، فرمانده پلیس منطقه «خواجه سبزپوش» ولایت «فاریاب» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که یک عامل انتحاری که قصد ترور «رحمت الله ترکستانی» رئیس شورای ولایتی و رئیس ستاد انتخاباتی «اشرف غنی احمدزی» در شهر «میمنه» مرکز این ولایت را داشت از سوی نیروی افغان کشته شد.

کشته شدن 70 شبه‎نظامی طالبان در غرب افغانستان

«عبدالروف احمدی»، سخنگوی پلیس ولایت «هرات» در غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که در عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی افغان در منطقه «اوبی» این ولایت 70 شبه‎نظامی طالبان کشته و 13 نفر دیگر زخمی شدند.

براساس این اطلاعیه، تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

ازسوی دیگر «محمد جمعه عدیل»، فرمانده شماره چهار مرزی در غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که بر اثر درگیری  نیروهای امنیتی افغان با طالبان در منطقه «شیندند» ولایت «هرات»، هفت شبه‌‎نظامی طالبان کشته و 2 نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته عدیل، در این درگیری 3 پلیس افغان نیز زخمی شدند.

فارع التحصیلی 129 پلیس از یک دوره آموزشی در جنوب شرق افغانستان

«جنت میرزازی»، رئیس مرکزآموزشی ولایت «پکتیا» در جنوب شرق افغانستان امروز در نشستی خبری از فارغ‌التحصیلی 129 پلیس از یک دوره آموزشی در ولایت پکتیا خبر داد.

به گفته زازی، این گروه پلیس‎ به واحدهای مرزی ولایت «لوگر» و «پکتیا» اعزام خواهند شد.

کشته و زخمی شدن 4 غیرنظامی در جنوب شرق افغانستان

دفترمطبوعاتی والی ولایت «پکتیکا» در جنوب شرق افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد بر اثر انفجار مین کنارجاده‎ای در این ولایت،  2 زن کشته و 2 مرد نیز زخمی شدند.

براساس این اطلاعیه، خودروی حامل افراد ملکی با مین کنار جاده‌ای برخورد کرده است.

کشته و زخمی شدن 13 شبه‎نظامی طالبان در نقاط مختلف افغانستان

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت‎های «کابل»، «کنر»، «ننگرهار»، «لغمان»، «قندهار»، «پکتیکا» و «هلمند» در 24 ساعت گذشته 10 شبه‎نظامی طالبان کشته، 3 نفر زخمی و 11 نفر دیگر دستگیر شدند.

براساس این اطلاعیه، شش حلقه مین و تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین از ولایت‎های «کابل»، «ارزگان» و «خوست» نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است. 

کشف 50 کیلوگرم حشیش در شمال افغانستان

«خلیل الله ضیائی»، فرمانده پلیس ولایت «پروان» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که نیروهای امنیتی افغان 50 کیلوگرم حشیش را که در یک خودرو جاسازی شده بود در منطقه «جبل السراج» ولایت پروان کشف و ضبط کردند.

به گفته ضیائی، به اتهام انتقال این مقدار حشیش، 2 نفر نیز دستگیر شده است.

ربوده شدن 3 کارمند اداره توسعه روستایی در شمال افغانستان

«میرویس میرزکوال»، سخنگوی والی ولایت «بادغیس» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که شبه‎نظامی طالبان 3 کارمند اداره توسعه و روستایی را از منطقه «مقر» این ولایت را ربوده‌اند.

به گفته میرزکوال، تاکنون یک نفر از افراد ربوده شده آزاد شده اما از 2 نفر دیگر خبری در دست نیست.

کشف 318 لیتر مشروبات الکلی در شمال افغانستان

«سید سرورحسینی»، سخنگوی فرمانده پلیس ولایت «قندوز» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که نیروهای امنیتی افغان 318 لیتر مشروبات الکلی را که در خودرویی جاسازی شده بود، در منطقه «امام صاحب» این ولایت کشف کردند.

به گفته حسینی، به اتهام انتقال این مقدار مشروبات الکلی 2 نفر نیز دستگیر شدند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار