امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65482
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 93
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه طی عملیاتی کنترل دو منطقه «السحل» و «العقبة» را به دست گرفته به پیشروی‌های خود ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه طی عملیاتی کنترل دو منطقه «السحل» و «العقبة» را به دست گرفته به پیشروی‌های خود به سمت شهر «یبرود» ادامه دادند.

مناطق «السحل» و «العقبة» در نزدیکی شهر یبرود قرار دارند.
شبکه خبری المیادین نیز گزارش داد که ارتش سوریه توانست مرتفعات استراتژیک مشرف بر شهر یبرود در 80 کیلومتری شمال دمشق را به کنترل خود در آورد.
بر اساس این گزارش، ارتش سوریه کشتزارهای «ریما» نزدیک به یبرود را نیز تصرف کرد.
تحلیلگران نبرد در شهر «یبرود» سوریه را به عنوان نبردی سرنوشت ساز یاد کرده‌اند که تغییرات ریشه‌ای در معادلات نظامی سوریه به همراه خواهد داشت. نبرد ارتش سوریه علیه گروه‌های مسلح در داخل شهر یبرود با تشدید محاصره و حملات هوایی به آنها از چهارشنبه گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
بر اساس گزارش‌های نظامی، شهر یبرود آخرین پناهگاه نیروهای مخالف مسلح در منطقه به شمار می‌رود و اهمیتی راهبردی برای آنها دارد زیرا به منزله نقطه کلیدی سلسله جبال قلمون به شمار می‌رود که در طول مرز سوریه و لبنان کشیده شده است.
از سوی دیگر، افتادن کنترل این شهر بدست نیروهای دولت سوریه می‌تواند جاده ارتباطی دمشق  به شهر محاصره شده حمص و مناطق علوی نشین طرفدار نظام سوریه در غرب این کشور را باز کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار