امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65522
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
«احمد صوان»، نویسنده و تحلیلگر امور سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق درباره آنچه «پیتر ابرونت»، ...

«احمد صوان»، نویسنده و تحلیلگر امور سیاسی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق درباره آنچه «پیتر ابرونت»، در روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف نوشته و تاکید کرده بود، نظام سوریه سرانجام این جنگ را خواهد برد، گفت: غرب از 3 سال است، به دقت روند امور در سوریه را دنبال می‌کند و از تمام تحولات جاری و تحولات مرتبط با آن در عرصه بین المللی آگاه است که آخرین آن قضیه اوکراین است.

صوان تاکید کرد: برای همه آشکار است، هدف اصلی آمریکا از گشودن پرونده اوکراین مقابله با نیروهایی در عرصه بین الملل است که در مقابل آمریکا درحال ظهور و قدرت یافتن بودند و از جمله حامیان دمشق در طول بحران آن به شمار می‌آمدند و از جمله این کشورها باید از روسیه نام برد.

این تحلیلگر سوری در ادامه افزود: اتحادیه اروپا و آمریکا خواهان مشغول کردن روسیه به قضیه‌ای دیگر بودند تا توجه مسکو از دمشق را منحرف کنند و به همین منظور تظاهرات‌های اوکراین و حوادث پس از آن که منتهی به براندازی قدرت در این کشور شد، تدارک دیده شدند و همه این تحولات با رضایت آمریکا و اتحادیه اروپا رخ دادند.

صوان خاطر نشان کرد: برنامه ریزی شده بود تا تحولات اوکراین به گونه‌ای رقم بخورد که به زیان منافع روسیه باشد،اما آنچه روی داد، کاملا برعکس بود، چون شاید آمریکا بتواند، روسیه را به امر دیگری مشغول کند، اما ایران نشان داد که همچنان در عرصه سوریه حاضر است و دلیل این مدعی سفر «علاء الدین بروجردی» به دمشق است که هفته گذشته صورت گرفت، تا تهران این پیام را به جهانیان برساند که ما در اینجا حاضریم و همین موضوع بود که اسرائیل را به خشم آورد و آن را به تجاوز علیه مرزهای سوریه و لبنان واداشت.

وی تاکید می‌کند: روند امور نشان دهنده سردرگمی سیاست آمریکا و هم پیمانان آن در برابر ائتلافی است که موفق شده، با دقت اولویت‌های خود را مشخص و قدم به قدم به سمت آنها حرکت کند، به همین دلیل است که امروز مشاهده می‌کنیم، نظام سوریه با خیالی آسوده به نبرد با گروه‌های تروریستی می‌پردازد.

صوان تصریح کرد:‌ خونسردی روسیه در تعامل با بحران اوکراین، واشنگتن و هم پیمانانش را به خشم آورده و این بزرگ‌ترین برگ برنده در دست مسکو تلقی می‌شود.

این نویسنده سوری درباره برنامه‌ هسته‌ای ایران نیز تاکید کرد که تهران گروه 1+5 را واداشت تا در برابر مواضعش تسلیم شوند و امروز مشاهده می‌کنیم که ایران در موضع قدرت است و غرب به خوبی دریافته که نمی‌تواند، به هیچ وجه مانع پیشرفت ایران در تمام سطوح از جمله نظامی و تکنولوژیکی شود.

صوان در پایان گفت: در مقایسه‌ای ساده از حوادث جاری در سوریه و منطقه می‌توان دریافت که سوریه و هم پیمانانش پیروز نهایی میدان خواهند بود و ایم نکته‌ای است که این نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی نیز در مقاله خود به آن اشاره کرده بود.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار