امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65524
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، یگان‌های ارتش سوریه پس از تسلط بر شهرک ...

یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، یگان‌های ارتش سوریه پس از تسلط بر شهرک «السحل» در شمال «یبرود» و منطقه استراتژیک «مزارع عقبه» در القلمون واقع در ریف دمشق هم اکنون بر 90 درصد منطقه «مزارع ریما» تسلط دارد.

این منبع در ادامه خاطر نشان کرد: تسلط ارتش سوریه بر مناطق فوق الذکر پس از درگیری‌های شدید و سخت نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح که مدت 6 روز تداوم داشت، حاصل شد و طی آن علاوه بر کشته شدن ده‌ها تروریست و به اسارت گرفته شدن ده‌ها عنصر مسلح دیگر، مابقی تروریست‌ها به منطقه کوهستانی «فلیطه» فرار کردند که هدف بعدی عملیات‌های ارتش سوریه است.

وی درباره عملیات‌های ارتش سوریه در منطقه یبرود توضیح داد که ارتش سوریه پیش از محاصره کامل یبرود، عملیات خود در آن را با آتش سنگین توپخانه آغاز کرد تا پس از آن زمینه عملیات نیروهای پیاده نظام و درگیری با عناصر مسلح فراهم شود.

این منبع ادامه داد: زمان پایان عملیات ارتش سوریه بر دو منطقه السحل و عقبه و تسلط کامل ارتش سوریه بر دومین منطقه که دومین خط دفاعی منطقه القلمون به شمار می‌آید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد که در عملیات‌های نظامی یک رکود شمرده می‌شود.

منبع فوق گفت: ارتش سوریه عملیات‌های خود در تپه‌های اطراف السحل و گشت زنی در آنها برای پاکسازی کامل این مناطق از عناصر مسلح به ویژه پس از فرار عناصر مسلح به تپه‌های مجاور ادامه می‌یابد.

وی گفت:‌ اگرچه این تپه‌ها تحت تصرف تک تیراندازان گروه‌های مسلح قرار دارد، اما یگان توپخانه ارتش سوریه به راحتی توان مقابله و از پیش رو برداشتن آنان را دارد.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار