امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6553
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس در پایان مذاکرات خود با "ولادیمیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس در پایان مذاکرات خود با "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در سوچی اعلام کرد که مواضع لندن و مسکو در خصوص سوریه با یکدیگر متفاوت است، ولی هدف آنها یکی است و آن پایان مناقشه در این کشور و برقراری صلح در منطقه است.

کامرون گفت: بر کسی پوشیده نیست که دیدگاه ما با یکدیگر متفاوت است، ولی هدفی که هم انگلیس و هم روسیه دنبال می‌کنند، یکی است و آن پایان مناقشه در سوریه و دادن این امکان به مردم سوریه برای انتخاب دولتی جدید و ممانعت از رشد افراط گرایی است.

نخست وزیر انگلیس همچنین از نظریه ضرورت انجام مذاکرات بین مقامات دمشق، مخالفان سوری و میانجیگران بین المللی حمایت کرد و گفت: انگلیس، روسیه و آمریکا موظف هستند تا به ایجاد دولت انتقالی در سوریه کنند. 

رئیس‌جمهوری روسیه نیز در پایان مذاکراتش با دیوید کامرون اعلام کرد که روسیه و انگلیس روی این مسئله تاکید دارند که باید تلاش کرد اوضاع در سوریه از طریقی حل و فصل گردد که استقلال و تمامیت ارضی این کشور حفظ شود.

پوتین گفت: ما به ابتکارعمل نخست وزیر انگلیس در مورد گزینه‌های ممکن برای توسعه مثبت روند اوضاع در سوریه گفت‌وگو کردیم. هر دو طرف علاقه مند هستند که خشونت در این کشور زودتر متوقف شده و بحران سوریه از طریق مسالمت آمیز و با حفظ تمامیت ارضی آن حل و فصل گردد.

نخست وزیر انگلیس روز جمعه در سفر کاری به روسیه عزیمت کرده بود تا در دیدار با ولادیمیر پوتین اوضاع کنونی در سوریه را مورد بررسی قرار دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار