امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65555
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مسجد دانشگاه افسری «امام‌علی(ع)» به عنوان جایگاه جدید کرسی‌های تلاوت ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مسجد دانشگاه افسری «امام‌علی(ع)» به عنوان جایگاه جدید کرسی‌های تلاوت و اذان شورای عالی قرآن انتخاب شد.

بنا بر این گزارش، کرسی‌های تلاوت شورای عالی قرآن دو سال پیش با برگزاری کرسی تلاوت در مجتمع «امام‌خمینی(ره)» آغاز شد و پس از آن دومین کرسی تلاوت در مسجد بلال راه‌اندازی شد، البته این کرسی به دلیل وجود برخی مشکلات فنی مقطعی تعطیل و پس از مدتی دوباره از سر گرفته شد.

سومین مقصد شورای عالی قرآن برای برگزاری کرسی‌های تلاوت اذانگاهی مسجد «امام‌حسین(ع)» بود البته در همین ایام به دلیل پایین بودن کیفیت برخی تلاوت‌ها پخش زنده این کرسی‌ها به صورت چرخشی درآمد به این صورت که هر یک از کرسی‌ها سه هفته یک‌بار به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شدند و متأسفانه این امر سبب اعتراض مسئولان مسجد «امام‌حسین(ع)» شد تا جایی که این محفل قرآن کریم را فقط به دلیل عدم پخش زنده هفتگی تعطیل کردند، در ابتدا گمان بر این بود که این اقدام بحث برانگیز مسئولان مسجد، مقطعی باشد اما این کرسی تلاوت هیچ‌گاه دوباره راه‌اندازی نشد.

تعطیلی کرسی تلاوت مسجد‌ «امام‌حسین(ع)» خللی به برگزاری محافل شورای عالی قرآن وارد نکرد و دو کرسی دیگر سر وقت خود برگزار و یک هفته در میان به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شود.

«محمد‌تقی میرزا‌جانی» مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن در گفت‌وگو با فارس از برگزاری کرسی تلاوت در مسجد دانشگاه افسری «امام‌علی(ع)» خبر داد و گفت: پس از تعطیلی کرسی تلاوت مسجد «امام‌حسین(ع)» و با بررسی‌های صورت گرفته مسجد دانشگاه افسری «امام‌علی(ع)» به عنوان مقصد بعدی شورای عالی قرآن برای برگزاری کرسی تلاوت اذانگاهی انتخاب شد.

وی با اشاره به ابراز علاقه مسئولان دانشگاه «امام‌علی(ع)» گفت: مسئولان دانشگاه برای برگزاری این محفل بسیار آماده بودند و هموار نسبت به این موضوع ابراز علاقه می‌کردند، از این رو این دانشگاه به عنوان محل برگزاری سومین کرسی تلاوت ثابت انتخاب شد.

میرزا‌جانی در خصوص دلایل انتخاب دانشگاه «امام‌علی(ع)» برای برگزاری محفل قرآنی گفت: با بررسی به عمل آمده هر روز در هنگام اذان ظهر به افق تهران بیش از 2 هزار نفر برای اقامه نماز به مسجد دانشگاه «امام‌علی(ع)» مراجعه می‌کنند و با وجود اینکه استفاده عموم از این محفل آزاد نیست اما هر هفته این برنامه با شکوه فراوان برگزار خواهد شد، همچنین یکی از دلایل برگزاری با شکوه و ارائه تلاوت زیبا در محافل انس با قرآن کریم استقبال علاقه‌مندان است که سبب می‌شود شور و هیجان برنامه افزایش یابد از این رو این برنامه را راه‌اندازی کردیم تا قاریان قرآن هم خود را در چنین محافلی محک بزنند.

مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن در خصوص زمان برگزاری این محفل اظهار داشت: این برنامه جایگزین کرسی تلاوت مسجد «امام‌حسین(ع)» شده و سه‌شنبه هر هفته دقایقی قبل از اذان ظهر به افق تهران برگزار می‌شود و اولین کرسی تلاوت و اذان مسجد دانشگاه افسری «امام‌علی(ع)» در روز سه‌شنبه 20 اسفند‌ماه 1392 برگزار خواهد شد.

میرزا‌جانی در خصوص از سر‌گیری پخش زنده کرسی‌های تلاوت شورای عالی قرآن گفت: همه محافل قرآنی شورا مورد بازنگری اساتید قرار می‌گیرد و نتایج ارزیابی‌ها هم برای قاریان ارسال می‌شود، همچنین تلاش می‌کنیم در سال 1393 با نزدیک کردن کرسی‌های تلاوت به استاندارد‌های شورای عالی قرآن پخش زنده تلاوت‌ها از سر گرفته شود.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها