امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65557
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ﻣﺮاﺳﻢ ﺑﺰرﮔﺪاﺷﺖ حبیب الله آیت اللهی در ﻗﺎﻟﺐ پنجمین ﻧﺸﺴﺖ ﺻﻤﯿﻤﺎﻧﻪ ھﻨﺮﻣﻨﺪان ﺑﺎ ﻋﻨﻮان «ﺗﻮﻟﺪ ﻣﺎه» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ﻣﺮاﺳﻢ ﺑﺰرﮔﺪاﺷﺖ حبیب الله آیت اللهی در ﻗﺎﻟﺐ پنجمین ﻧﺸﺴﺖ ﺻﻤﯿﻤﺎﻧﻪ ھﻨﺮﻣﻨﺪان ﺑﺎ ﻋﻨﻮان «ﺗﻮﻟﺪ ﻣﺎه» ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺳﺒﺖ ﺗﻮﻟﺪ 79 ﺳﺎﻟﮕﯽ این هنرمند نقاش و پژوهشگر هنری، روز پنج شنبه 15 اسفند در ﻣﻮزه ھﻨﺮھﺎی دﯾﻨﯽ اﻣﺎم ﻋﻠﯽ(ع) ﺑﺮﮔﺰار ﻣﯽ ﺷﻮد.

 این مراسم ساعت 17 روز پنج شنبه  هفته جاری با حضور هنرمندان نقاش  و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری پایتخت برگزار خواهد شد.

در برنامه‌های تولد ماه که به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود، هر ماه به بهانه زادروز یکی از هنرمندان پیشکسوت در عرصه هنرهای تجسمی، ‌هنرمندان مختلف گرد هم جمع می‌شوند.

این نشست به گفت و گو و دیدار هنرمندان با یکدیگر اختصاص دارد و پیش از این به مناسبت زادروز حسین محجوبی، نصرالله افجه ای، ابراهیم حقیقی و قباد شیوا برگزار شده است.
 
حبیب الله آیت اللهی متولد سال 1313 شیراز است که تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در شیراز به پایان رسانید و سپس به تهران آمده و در مقطع کارشناسی در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران در سال ۱۳۳۸ دانش آموخته شد و پس از آن مدارجی از قبیل کارشناسی ارشد نقاشی، تخصص در معماری داخلی، تخصص در پیکره سازی تزئینی و دکتری در تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر از دانشگاه سوربن پاریس را کسب نمود.

وی سال ۱۳۴۹ استادیار دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، گروه هنرهای تجسمی شد و پس از آن مقام دانشیار دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۸ و ریاست دانشکده هنرهای زیبا را به عهده گرفت. دکتر آیت اللهی عضو پیوسته فرهنگستان هنر، رئیس کمیته واژه گزینی هنر فرهنگستان زبان و ادب پارسی است و تا کنون راهنمای بیش از یکصد پایان نامه و رساله در مقاطع کارشناسی تا دکتری بوده است.
 
آیت اللهی سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار هنرهای تجسمی انتخاب شد. از آثار و تألیفات او می توان به ترجمه بیش از ۲۰ عنوان کتاب در زمینه هنر، تألیف کتابهایی از قبیل مبانی نظری هنرهای تجسمی، مبانی رنگ و کاربرد آن در هنرها، تاریخ هنر ایران و مقاله های فراوانی در این زمینه اشاره کرد. تا کنون نمایشگاههای مختلفی از آثار وی در ایران و خارج از کشور برپا گردیده است.

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) ، در خیابان ولی عصر (عج) ، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفدیار، شماره 35 واقع شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها