امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65570
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در  چهارمین همایش بین‌المللی همزیستی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در  چهارمین همایش بین‌المللی همزیستی مسالمت‌آمیز در اسلام و ادیان هندی که امروز(دوشنبه) در دانشگاه دهلی‌نو برگزار شد، با بیان اینکه توجه به همزیستی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب، بسیار اهمیت دارد، اظهارداشت: همه ادیان و مذاهب می‌توانند با تکیه بر باورهای مشترک در کنار هم زندگی دوستانه و مسالمت‌آمیز داشته باشند زیرا همه ما به عنوان بنده به خدای واحد باور داریم.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با تأکید بر اینکه پیام همه ادیان و مذاهب صلح و توجه به انسانیت است، تصریح‌کرد: گرچه می‌توان نمادهای گوناگونی را در ادیان و مذاهب گوناگون مانند زبان و شیوه انجام اعمال عبادی مشاهده کرد اما همه آن‌ها به دنبال یک هدف مشترک یعنی رسیدن به سعادت و صلح هستند.

وی تاکیدکرد: مطالعه دقیق و شناخت و درک صحیح از معنای واقعی نماد‌ها و ویژگی‌های ادیان و مذاهب، نقش مهمی در ایجاد ارتباط و نزدیکی آن‌ها ایفا می‌کند و باید اشتراکات هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

این همایش را نمایندگی دانشگاه بین المللی المصطفی در هند هر دو سال یک بار با هدف بررسی اشتراکات و ایجاد وحدت میان ادیان برگزار می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها