امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65572
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین پایانی سیزدهمین دوره جشنواره شهید غنی‌پور دقایقی پیش در مسجد ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین پایانی سیزدهمین دوره جشنواره شهید غنی‌پور دقایقی پیش در مسجد جواد‌الائمه با حضور جمعی از خانواده شهدا و محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری برگزار شد.

در این مراسم هر یک از برگزیدگان پس از دریافت جوایز خود سخنانی ایراد کردند.

فرهاد حسن‌زاده پس از دریافت جایزه خود برای کتاب «پی‌تی‌کو‌ پی‌تی‌کو» گفت: خیلی خوشحالم امشب جایزه غنی‌پور را می‌گیرم البته طی 13 دوره چند بار نامزد دریافت جایزه بودم اما هیچگاه برگزیده نشدم. از مسئولان و داوران متشکرم این جشنواره مردمی است و برای یک نویسنده چه افتخاری بالاتر از اینکه از این نهاد جایزه می‌گیرد.

مرجان کشاورزی آزاد از برگزیدگان این جشنواره به دلیل غم از دست دادن مادر در مراسم حاضر نشد و فرزندش هدیه او را دریافت کرد.

ابراهیم حسن‌بیگی برای کتاب «امیرحسین و چراغ جادو» پس از دریافت جایزه خود گفت:‌ توفیقی است که برای دومین بار این جایزه را می‌گیرم خوشحالم و ممنونم از داوران و امیدوارم در سایر کارها این جایزه من تأثیر داشته باشد.

حسن‌بیگی گفت: تابستان سال 61 بود که به منزل امیرحسین فردی آمدیم برای اولین‌بار او مرا به مسجد آورد و از فعالیت‌هایی که انجام می‌داد، گفت. سوره بچه‌های مسجد را نشانم داد و پس از آن دو داستان از من در آن چاپ شد. از عنوان سوره که اولین بار از مسجد برخاست بعدها حوزه هنری استفاه‌های بسیار کرد اما حیفم آمد که در این برنامه نامی از سوره بچه‌های مسجد نیاورم. این نام فراموش شده ای کاش دوستان از این نام برای فعالیت‌های خود استفاده کنند.

عبدالصالح پاک برگزیده بخش نوجوان پس از دریافت جایزه خود گفت: من خوشحالم نامم در تاریخ این جشنواره ثبت شد من در زمینه نوشتن کم کار هستم اولین داستان‌های من در سوره بچه‌های مسجد چاپ شد. سال‌ها بعد یک رمان چاپ کردم اما همیشه در ذهن من سوژه زیاد است ولی به دلایلی نمی‌توانم بنویسم.

رضا امیرخانی برگزیده بخش رمان بزرگسال با موضوع انقلاب و دفاع مقدس، اظهار داشت: بسیار خوشنودم از اینکه تنها جایزه در جهان را می‌گیریم و برای گرفتن مجبوریم کفش‌هایمان را درآوریم.

وی در ادامه سخنان خود ابراز داشت: ساختمان 8 طبقه‌ایی را در نظر بگیرید که درآن کارمند و زحمت‌کشان زیادی هستند و آدم‌های زیادی درگیرند. جوایز و همایش‌های متعددی برگزار می‌شود که هیچ وقت عوض نمی‌شود اما یک کاغذ و اسمی که عوض می‌شود یک امضا عوض می‌شود بنابراین همه چیز تغییر می‌کند. کتاب‌ها عوض می‌شوند، آدم‌ها عوض می‌شوند، سلام و علیک‌ها عوض می‌شود اما در مسجد وقتی پدری مثل امیرحسین فردی می‌رود اما هیچ چیز عوض نمی‌شود چون پسرهای خوبی دارد ممنونیم از این پسرها.

در ادامه بهنام ناصح برگزیده بخش رمان بزرگسال با موضوع آزاد گفت: این جایزه اولین جایزه مردمی است که دریافت می‌کنم خوشحالم و از داوران تشکر می‌کنم که کتاب مرا قابل دانستند.

در خاتمه این مراسم با حضور مرتضی رحمان‌دوست و محسن مؤمنی شریف از خانواده زنده‌یاد فردی با حضور حافظ و عارف فردی تقدیر به عمل آمد. فرزند زنده‌یاد فردی پس از دریافت جایزه به هم‌نسلان خود توصیه کرد امیدوارم برای سال بعد نسل جوان و جوان‌ها کتاب‌هایی بنویسند ما هم سعی می‌کنیم لابی کنیم تا شما جایزه بگیرید.

انتهای پیام/ع
برچسب ها:
آخرین اخبار