امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65610
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 47
حجت‌الاسلام وحید احمدی نماینده مردم کنگاور و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

حجت‌الاسلام وحید احمدی نماینده مردم کنگاور و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به برخی اظهارنظرها در زمینه احیای انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران، اظهار داشت: انجمن‌ها و NGOها در کشور در اشکال مختلف می‌توانند ایجاد شوند، اما فعالیت آنان باید در چارچوب قوانین و مقررات جاریه کشور باشد.

وی افزود: انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در گذشته مرتکب تخلفاتی شده و از حدود واختیارات خود عدول کرده است، به همین دلیل به موجب همان قانونی که این انجمن تشکیل شده بود، به موجب همان قانون این انجمن تعطیل و منحل شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران دیگر نمی‌تواند با پوشش‌های دیگری مجدداً احیا شود، تصریح کرد: علی‌القاعده قانونگذار برای مسائل و مشکلات این چنینی روش‌ها و طُرقی را پیش‌بینی کرده است که بایستی از همان مسیرهای ذکر شده در قانون درباره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران اقدام شود.

احمدی بر همین اساس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مشکل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران با امضای تفاهم‌نامه بین دو وزارتخانه اطلاعات و کار و رفاه اجتماعی حل می‌شود، توضیح داد: باید دید آیا در قانون پیش‌بینی شده که به عنوان مثال با تفاهم‌نامه می‌شود محملی برای احیای مجدد چنین تشکل‌هایی ایجاد کرد؟! آیا در قانون چنین امری پیش‌بینی شده است که بتوان این کار را انجام داد؟.

نماینده کنگاور در مجلس در پایان با ذکر این نکته که در قانون چنین موردی پیش‌بینی نشده است، خاطرنشان کرد: تعطیلی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به موجب قانون بوده و «قانون» باید در این زمینه تعیین‌کننده باشد نه مصوبه‌ای که تصور کنیم در قالب یک «تفاهم‌نامه بین دو وزارتخانه» است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها