امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65631
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 88
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الهیار ملکشاهی امروز سه‌شنبه در دیدار با پاک یانگ سانگ رئیس کمیته قانون‌گذاری و ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الهیار ملکشاهی امروز سه‌شنبه در دیدار با پاک یانگ سانگ رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس کره جنوبی، گفت: روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره جنوبی باید بیش از پیش مدنظر باشد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره جنوبی نسبت به توسعه و گسترش این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تأکید کرد.

ملکشاهی در ادامه با تشریح برخی مبانی نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی دموکراسی به نحو کامل برقرار است و هر کدام از سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه در حوزه اختیارات و وظایف خود به نحو مستقل عمل می‌کنند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نهادی مهم و تأثیر گذار در جمهوری اسلامی قوانینی به سمت حمایت هرچه بیشتر از مردم حرکت می‌کند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در پایان از ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی میان کمیسیون‌های مجالس دو کشور جهت تبادل تجارب حقوقی و قضایی استقبال کرد.

پارک یان سانگ رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس جمهوری کره در ادامه این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی مجلس کره به تبادل تجربیات حقوقی و قانونگذاری و آشنایی هرچه بیشتر با پارلمان و نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: کمیته قانونگذاری پارلمان کره جنوبی آمادگی بهره گیری از تجارب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های حقوقی و قانونگذاری را دارد.

رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس جمهوری کره در پایان با تشریح برخی ویژگی‌های نظام حقوقی کره جنوبی و با اشاره به تشابهات میان مجالس دو کشور، استفاده از توانمندی دو کشور به ویژه در زمینه‌های حقوقی و ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی را مورد تاکید قرار داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها