امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65638
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 67
رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سؤال که پیش‌نیاز و ...

رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سؤال که پیش‌نیاز و مقدمات اجرای فاز دوم هدفمندی چیست، گفت: در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها، پرداخت  یارانه نقدی به اقشار مختلف مردم و بیشتر از کل جمعیت اثربخشی هدفمندی یارانه‌ها را زیر سؤال برد.

وی افزود: این نوع پرداخت‌ها حمایت از بخش صنعت، کشاورزی، حمل و نقل، صادرات غیر نفتی و ... را محقق نکرد و باعث شد که در فاز اول یک فشاری بر منابع دولت بیاید و پول پر قدرت وارد جامعه شود. 

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: دولت در فاز دوم باید منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها را به نحوی تراز کند که وابستگی سازمان هدفمندی به بودجه عمومی قطع شود و همچنین اصلاحات بنیادی در حوزه بهداشت و درمان مستقل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته شود.

زارع گفت: همچنین دولت مکلف است با کاهش سطح پرداخت یارانه نقدی منابع لازم برای حمایت از تولید، بهبود وضع حمل و نقل و بهینه‌سازی مصرف انرژی را فراهم کند.

وی افزود: مهمترین پیش‌نیاز دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی رفع آسیب‌های گام اول مثل پرداخت همگانی، کاهش وابستگی هدفمندی به بودجه عمومی و تراز کردن منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌هاست. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:برای اجرای فاز دوم هدفمندی به هر ترتیب یک سری مشکلات وجود خواهد داشت که دولت و مجلس با کمک یکدیگر باید در صدد رفع این مشکلات گام بردارند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها