امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65653
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور در حاشیه پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور در حاشیه پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بحث اقتصاد مقاومتی یکی از مباحث مطرح در این اجلاس است گفت:‌ اقتصاد مقاومتی پایه‌های اقتصاد کشور را قوی می‌کند برای همین باید

در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی حرکت و تلاش جدیدی داشته باشیم.

روحانی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی راهکاریست که می‌تواند کاری کند که بدخواهان نتوانند معضل و مشکلی ایجاد کنند.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه اجلاس خبرگان اجلاس مبارکی است گفت:‌در این اجلاس بزرگان، علما، نمایندگان استان‌های مختلف کشور و فرهیختگان حضور دارند و این افراد قطعاً دیدگاه‌هایی درباره مسائل  مختلف کشور دارند.

وی تصریح کرد:‌ دولت اجلاس خبرگان را مغتنم می‌شمارد و آمادگی دارد تا با شنیدن نظرات در برخی موارد که باید تأکیدات و اصلاحات صورت بگیرد ورود کند.

روحانی همچنین درباره اهمیت موضوع انرژی صلح آمیز هسته‌ای و مطرح بودن این مطلب در این اجلاس تاکید کرد: هیچ‌گونه نگرانی در کشور در این خصوص نباید وجود داشته باشد چراکه این دولت به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی از خطوط قرمز عبور نمی‌کند.

وی ادامه داد: در توافق 6 ماهه به صراحت آمده، مثلاً در فردو یا نطنز غنی‌سازی در این سطح باشد. پس حقوق مردم محفوظ است.

روحانی گفت آنها با این توافق‌نامه غنی سازی را پذیرفته‌اند اما موضوع این است که در دوره‌ای سطح غنی سازی ما طوری باشد که به تعبیر آنها اعتماد آفرین شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا منهای تثبیت حقوق ملت ایران، تحریم‌ها و ظلم‌های ناروایی که به مردم وارد شده بایدجبران شود گفت:‌تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران از سوی دولت و کنگره آمریکا،شورای امنیت و اتحادیه اروپا اعمال شده است و ما به دنبالی این هستیم در قدم نهایی هم حق هسته‌ای مردم حفظ شود و هم اینکه تحریم‌ها برداشته شود.

روحانی اظهار داشت: ایران در چارچوبی که اعتمادآفرین باشد به غنی سازی ادامه می‌دهد. یعنی بهانه‌ها را از دست دیگران می‌گیریم تا نتوانند در پشت این بهانه‌ها، مجامع عمومی را علیه ملت ایران تحریک کنند.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه به آینده این اقدام امیدوارم تصریح کرد:‌ البته در مذاکرات سیاسی کسی نمی‌تواند نتیجه نهایی را اعلام کند، اما خب ما در گام نخست موفق بودیم، پیروزی که دنیا به آن معترف هستند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آمریکایی‌ها به خاطر فشار صهیونیست‌ها و افکار عمومی خودشان، اظهاراتی را مطرح می‌کنند که با واقعیات فاصله زیادی دارد چراکه تمام دنیا اعتقاد دارند ایران در برابر فشارهای غلط موفق بود.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه  تاکنون راه حل مذاکره موفق بوده تاکید کرد: مسیرهای بعدی ما سخت و پیچیده است، اما ما به قدرت تیم مذاکره‌کنندگانمان اطمینان داریم.

روحانی در پایان گفت: حسن نیت ایران برای حل مسئله هسته‌ای آشکار است و اگر طرف مقابل ما هم در این مسیر حسن نیت داشته باشد، معتقدم در زمان کوتاه حتی ممکن است در 6 ماه اول بتوانیم به توافق نهایی برسیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار