امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65660
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 95
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: حضور بیش از 11 هزار نیروی صلح‌بان در جمهوری آفریقای مرکزی با ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: حضور بیش از 11 هزار نیروی صلح‌بان در جمهوری آفریقای مرکزی با هدف تحکیم نظم و امنیت در این کشور ضروری است.

بان کی مون اولویت نیروهای صلح‌بان بین‌المللی در جمهوری آفریقای مرکزی را حمایت از غیرنظامیان دانست و گفت: دامنه ماموریت این نیروها به تدریج تا حمایت از روند انتقال سیاسی در این کشور، بازگشت حاکمیت بر همه مناطق، برگزاری انتخابات، احترام به حقوق بشر و بازگشت آوارگانی که از خشونت‌ها فرار کرده بودند، گسترده می‌شود.

در گزارش دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است برای برقراری صلح در جمهوری آفریقای مرکزی، حضور10 هزار سرباز و 1820 نیروی پلیس ضروری به نظر می‌رسد.

بر اساس پیش بینی‌ها، کار اعزام نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد در چند مرحله اجرا خواهد شد.

در مرحله اول قرار است هزاران نظامی امنیت را در بانگی و دیگر مناطق جمهوری آفریقای مرکزی برقرار کنند و پس از آنکه اوضاع امنیتی بهبود یافت، پلیس به تدریج در محل مستقر و به ترتیب جایگزین نیروهای نظامی خواهد شد.

به گفته دیپلمات‌ها و مسئولان سازمان ملل متحد، اولین گروه از نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد، احتمالا در ماه سپتامبر و اکتبر به جمهوری آفریقای مرکزی اعزام خواهند شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها